upadek hyperiona czerwca co to jest
Definicja: Już jutro na rynku ukaże się Upadek Hyperiona - następna podręcznik pod patronatem.

Czy przydatne?

Co znaczy Upadek Hyperiona 27 czerwca

Słownik: Już jutro na rynku ukaże się "Upadek Hyperiona" - następna podręcznik pod patronatem iThink.
Definicja: Nowe, poprawione, wydanie najsłynniejszej powieści fantastycznej wszech czasów ukaże się 27 czerwca 2008 r.. Upadek Hyperiona Dana Simmonsa zostanie wydany w twardej oprawie w wydawnictwie Mag. Powieść ta została nagrodzona HUGO w 1990 r. i dostała nagrodę miesięcznika LOCUS.


W obliczu zbliżającej się nieuchronnie międzygalaktycznej wojny na planetę Hyperion przybywa siedmioro pielgrzymów: Kapłan, Żołnierz, Uczony, Pisarz, Kapitan, Detektyw i Konsul. Mają za zadanie dotrzeć do mitycznych grobowców, aby znaleźć w nich budzącą grozę istotę. Zna ona jednak, być może, metodę, która pozwoli zapobiec zagładzie całej ludzkości. Każdy z pielgrzymów będzie mógł przedstawić jej własną prośbę, ale wysłuchany zostanie tylko jeden. Pozostali muszą zginąć.


Nazwa powieści jak i pomysł zostały poprzez Simmonsa zaczerpnięte z twórczości wybitnego poety angielskiego romantyzmu, Johna Keatsa. Również w hołdzie dla poety Simmons umieścił w swojej opowieści postać na nowo odrodzonego poety.
Intruzi atakują Hegemonię, niszcząc następne planety. Ludzkość walczy już nie o zwycięstwo, ale o przetrwanie. Na Hyperionie pielgrzymi docierają do Grobowców Czasu, gdzie przekonują się, iż prawdziwym przeciwnikiem ludzkości są digitalne istoty stworzone w odległej przeszłości poprzez informatyczne bóstwo. Teraz wytworzyły swoją osobowość i dysponują niewyobrażalną potęgą, zdolną dokonać gigantycznych zniszczeń...


Dan Simmons to jeden z w najwyższym stopniu utalentowanych amerykańskich pisarzy SF nazywany odnowicielem SF.

O autorze:


Dan Simmons (ur. 4 kwietnia 1948 w Peoria w stanie Illinois) to amerykański poeta science fiction. Laureat wielu nagród i wyróżnień (między innymi Nagrody Hugo i Nagrody Locusa w 1990 r. za powieść Hyperion). Stopnie naukowe zdobywał w Webash College - licencjat i na Uniwersytecie Waszyngtona w St. Louis - stopień magistra w zakresie pedagogiki. Odtąd, a więc roku 1971, poprzez następne 18 lat pracował jako nauczyciel w szkole podstawowej.


Simmons należy do nielicznego grona pisarzy, którzy nie trzymają się jednego ściśle określonego nurtu literackiego, ale z równą swobodą piszą zarówno książki science fiction, horrory, fantasy, kryminały, jak i powieści historyczne.


Już wkrótce pojawi się ekranizacja filmowa dylogii Hyperion. Obraz stworzenie dla Warner Bros., a jego producentem jest Graham King , producent ((między innymi „Aviatora" i „Infiltracji”.
.