portki tuska co to jest
Definicja: jako partie radykalne i przyznam, iż z pewnego punktu widzenia tj. zaleta słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy POrtki Tuska

Słownik: Większość partii na scenie politycznej Polski cechuje się zdecydowaniem i jasnymi pogladami. Partie takie jak LPR czy Samoobrona sa określane czasem jako partie radykalne i przyznam, iż z pewnego punktu widzenia tj. zaleta.
Definicja: Jestem osobą opowiadającą się za wolnością jednostki, zerwaniem konkordatu, wolnością wszelkich mniejszości i tak dalej
Jako osoba dorosła szukam również odpowiednich przedstawicieli, którzy będą mnie i moje poglądy godnie reprezentować.
najpierw myślałam, ze tą doskonałą partią jest PO, lecz ze smutkiem przyznaję, iż czuję zawód na myśl o tej "niezbyt ruchliwej" partii. Nadal myślę z sympatią o panu Donaldzie, lecz fakt, iż nie był w stanie wygrać wygranych dla niego wyborów jest żenująco śmieszny. Jego "żelazna" postawa po jakimś czasie robi się po prostu nudna, gdyż pan Tusk wydaje się żywą pojęciem Tabula Rasa. Pusta karta, zero pogladów, jakby był zepsutym robotem.
w czasie kampanii wyborczej wielokrotnie dziwiłam się, iż osoba wystawiona na kandydata na prezydenta nie cechowała się stanowczością, nie umiała odpierać wielokrotnych ataków ze strony oponentów do fotela prezydenta (między innymi słynną sprawę z dziadkiem Tuska). Sama kampania reklamowa jego osoby nie starczy, potrzebny jest ktoś, kto umie na żywo przedstawić się w odpowiednim świetle- ON sam. lecz pan Tusk najwyraźniej tego nie zauważył, jego komentarzom brakowało siły, którą prezentowali inni kandydaci (w tej kategorii zdecydowanie wygrywał Lech Kaczyński, który prezentował się jako prawdziwy mąż stanu).
rezultat wyborów nie był jasny, lecz gdyby podsumować kandydatów i ich szanse to wiadomo, iż kampania Tuska "Flaki z olejem" nie miala dużych szans.
Idźmy dalej, do oceny samej partii.
PO jest określana przeze mnie jako partia osób z wyższym wykształceniem. Jest jasne, iż taka partia z pewnością będzie miała mniej potknięć w sejmie niz partia z osobami o gorszym wykształceniu. Tj. wazny fakt, lecz słabo przekonywujący. Partia pożądana poprzez społeczeństwo nie moze być partia osób, które zdają się nie wiedzieć co tu robią. Tak samo jak w razie Tuska, cała partię także dotknęła ta klęska niezdecydowania. Niby jest określana jako partia liberalna, lecz jej statut mało różni się od statutu konserwatywnego PiSu. Więc o co tu chodzi? Czemu partia nie potrafi jasno określić swoich celi lub odciąć się od kłamliwej opinii? Gdzie PiSowy "lumpenliberalizm" ma sedno?
Oczywiście nie, lecz w tym momencie stajemy w miejscu. Gdzie byli inni politycy PO czy jej przywódca?
I tak kwestia sprowadza się do tego samego wniosku co w razie pana Tuska. Brak jasnych pogladów i stanowisk.
również w bardzo gorącym ostatnio temacie, a konkretnie w kwestii zmian w ustawie antyaborcyjnej. Czemu po raz następny PO doprowadza ludzi do białej gorączki tym, iż nie umie sprecyzować swoich pogladów w tej sprawie?
Mój wniosek : w kolejnych wyborach głosuję na Lewicę