przekropkowany polsat news co to jest
Definicja: niedzielnych skromnych poprawinach, przyszedł jednodniowy okolicznościowy urlop słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Przekropkowany Polsat News

Słownik: Po sobotnim wydaniu pierworodnego za żonę (ustalenie sugerowane w ramach propagowania równości płci w naszym języku) i hucznym weselu i po niedzielnych skromnych poprawinach, przyszedł jednodniowy okolicznościowy urlop.
Definicja:

Gdzież wrodzone wścibstwo mogło znaleźć ujście, jeżeli nie w nowo znalezionej telestacji Polsat News (pośród bogatej kolekcji w telewizji kablowej)? I coż tam mamy? Ano sama nazwa, jakby dosłownie angielska...Przecież wiadomo, iż Polsat Wieści to żadna nazwa. Już za komuny podobnie uznano, gdyż zamiast polskiej nazwy Teleekspres, przyjęto światową nazwę Teleexpress. Mniejsza o wyjaśnienia, lecz przecież nazwy gazet w rodzaju Kurjer/Kuryer zamieniono ongiś na Kurier. Zasady były wówczas ważniejsze od medialności (nie istniało "coś takiego").
No i wynotowałem co ciekawsze "przekropkowane" rodzynki z jednodniowego przeglądu przewijanych wieści u dołu ekranu - Irak: 15. zabitych i 35. rannych w samobójczym zamachu. 2. mężczyzn utopiło się w zalewie w Kryspinowie. Protest kierowców ciężarówek potrwa 3. godziny. Fale zatopiły prom z prawie 800. pasażerami. Ratownicy uratowali 38. osób. Wprawdzie w datach mamy liczebnik porządkowy, jednak wyjątkowo bezkropkowy, lecz na pasku czytamy - 8. lipca Czesi podpiszą z USA umowę o tarczy. Redakcyjny klawiszowiec nie jest kumaty w (nie)stawianiu kropek; oblałby testy gimnazjalne - ciało pedagogiczne wyniosłoby go na tarczy... Tyle błędów w jednym dobrze płatnym wypracowaniu?O kropce zapomniano w nibyzdaniu (równoważnik zdania) - Kubica na 5 miejscu w Grand Prix. Z kolei poprawnie napisano - Prezydent po raz 20. wręczył nominacje sędziowskie. No cóż, kropki są stawiane wg uznania, bez przemyślenia, a więc "na dwoje babka wróżyła"... Czy ktokolwiek to kontroluje? Czy ktokolwiek zna się na tej robocie?ponadto - B.wiceprezes (brak spacji po kropce). Również - Tornado w Chinach zniszczyło 650 domów, jedna osoba nie żyje. Przy całym szacunku, lecz gdyby w Polsce halny zerwał 100 dachów przy jednoosobowej stracie, to w Kraju Środka byłaby o tym wzmianka? I przy okazji - zamiast przecinka powinien być niedoceniany średnik.A cóż "słychać" w TVN24? Kierowcy rozpoczęli 3-godz. akcję. Dobry pomysł, jednak nieznany słownikom. Może poszerzymy o inne przykłady? 2-mies. niemowlę uległo wypadkowi. Zwędzono 12-kg wędzonego łososia. Ustawiono nowy 1,5-m płot. 60-min. mecz zakończył się remisem (podobno ktoś nie był dysponowany i wymyślił, iż po min nie stawiamy kropki?).Poinformowano również, iż Wojciech K. (skazany za pedofilię) powrócił za solidnie ogrylowane okno. Czy jest drugie kraj, w którym nie są podawane pełne dane powszechnie znanego więźnia po wszystkich procesach? Bodaj we wszystkich normalnych państwach sądy i media zdają sobie sprawę, iż podawanie pełnych danych (nawet przed wyrokiem),
jest jedną z dolegliwości, która w zamyśle jednak ogranicza przestępczość. lecz nie u nas.
Z okazji Dnia Ojca, telestacja (nadal TVN24) zamieściła informację - Od 1965 roku Dzień Ojca w Polsce. Wówczas uczęszczałem do podstawówki, później do liceum i nikt mi nie podpowiedział, iż "coś takiego" istnieje. Chyba od kilkunastu lat przyzwyczajamy się dopiero do tego święta... Szkoda, iż nie połączono Dnia Matki i Dnia Ojca w Dzień Rodziców. W migawce pokazano tatę podpisem - tata dwuletniego Noah. Nietuzinkowe imię, zatem nie wiadomo, w jaki sposób odmieniać? To może trzeba było pokazać ojca 2-l. (wykorzystano uprzednią propozycję) Radka, skoro są kłopoty z deklinacją (Noah, Noaha)?Nazajutrz, przed wysłaniem powyższego tekstu, ponownie zaglądam do Polsatu News. Kontynuacja błędnych kropek - Afganistan: zginęło 2. żołnierzy NATO. ... za 60 mln. euro. ... wycofa się z Polski do 15. lipca. Oooo!
również ciekawostka - Wpłynął pierwszy raz od II wś. (zapewne chodzi o II w.św.). I uwaga: poprawiono błędne wczorajsze zdanie - Fale zatopiły prom z prawie 800 pasażerami. Jednak ktoś (wybiórczo) czuwa!Teraz trochę o prawidłowych formach - Awansował do 2. rundy ( poprawnie, aczkolwiek śmiesznawo) i ... przekazano do I instancji (prawidłowo a dostojnie). O sportowcu napisano - był czwarty na czwartym etapie, a mogli napisać - był 4. na 4. etapie.No i smakowity deser na gorąco - 800 pożarów w Kaliforni. Częsty błąd, lecz skoro - Komborni, waltorni, guberni, hydroforni, to dlaczego nie... Kaliforni?Na www.dziennik.pl widzimy dział Gdzie warto jechać. A może właściwiej Dokąd warto jechać? Owszem, dopuszczalna jest pierwsza forma, jednak dopuszczalna nie oznacza najwłaściwsza...Pewnie dziennikarze lepiej znają język angielski niż ojczysty?