królewna rodem polski co to jest
Definicja: słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Królewna rodem z Polski

Słownik: Jerzy Seipp podaje nam współczesną powieść kryminalną, która jak rzadko która wpisuje się w polską rzeczywistość.
Definicja: Akcja toczy się w podejrzanym środowisku przesiąkniętym poprzez narkotyki i prostytucję, gdzie kapitał dają władzę, a droga od rzeczywistości do uzależnienia się od sekty jest bardzo krótka. Bartek Zborowski, prawie czterdziestolatek, po latach włóczęgi po świecie wraca do państwie. W swoim dotychczasowym barwnym życiu imał się różnych zajęć, nie stronił od alkoholu i pięknych kobiet ? jest wręcz uzależniony od erotycznych przygód. Teraz, po powrocie do Warszawy, pracuje jako broker informacyjny ? a więc zwyczajnie prywatny detektyw. Dysponując najnowocześniejszym sprzętem komputerowym i odpowiednimi kontaktami, może dotrzeć do informacji na temat każdego. Pewnego dnia jest świadkiem, jak z autobusu dosłownie wypada na przystanku nastolatka wyzywająco ubrana i dziwnie się zachowująca. Bartek, który niejedno już widział, domyśla się profesji dziewczyny? Kilka dni później dowiaduje się, iż dziewczyna nie żyje, a na jego drodze staje Zuza, nieletnia prostytutka i narkomanka, która w krytycznej chwili ratuje go z opresji. Ta znajomość naprowadzi Zborowskiego na trop sekty Kościół Bożej Miłości. Krok po kroku będzie odnajdywał następne przedmioty układanki, aż odkryje całą prawdę.


Dobry kawał kryminalnej roboty – tak w skrócie można nazwać najnowsze dzieło pisarza. Nienudne to dziełko, wciągające i nienasiąknięte schematami powieści kryminalnych. Autor z sporym znawstwem tematu tworzy swą powieść racząc nas wspaniałymi opisami każdej sytuacji, miejsca i postaci. Te – nie są bezbarwne jak w większości wypadków – są typami, które być może znamy z podwórka, opowieści z dużego polskiego miasta. Ten folklor wciąga i nie to jest następna wiejska czy miłosna powieść o polskich uczuciach. To polskie życie – może ciut podkoloryzowane, jednak życie, którego tak poszukujemy w powieściach. Polecam