inauguracja letniego co to jest
Definicja: przyrody Puszczy Kampinoskiej z obcowaniem ze sztuką, a w szczególności muzyką w.

Czy przydatne?

Co znaczy INAUGURACJA IV LETNIEGO FESTIWALU MUZYCZNEGO „W KRAINIE CHOPINA”

Słownik: IV Letni Festiwal Muzyczny „W Krainie Chopina” będzie trwał od 21 czerwca do 21 września.
Festiwal łączy ideę rodzinnej rekreacji pośród pięknej przyrody Puszczy Kampinoskiej z obcowaniem ze sztuką, a w szczególności muzyką w mistrzowskim wykona
Definicja: Organizatorami są: Samorząd Województwa Mazowieckiego, Pow. Warszawski Zachodni, Towarzystwo Muzyczne im. Kazimierza Wiłkomirskiego, Związek Międzygminny Kampinos, samorządy, parafie i placówki kulturalne z 12 gmin.
Festiwal został zainicjowany w roku 2005 poprzez Towarzystwo Muzyczne im. Kazimierza Wiłkomirskiego z siedzibą w Starych Babicach, w ramach cyklu „Wiłkomirski Świadek XX Wieku” zorganizowanego dla uczczenia pamięci jego patrona znakomitego muzyka, dyrygenta, pedagoga, publicysty, organizatora i propagatora życia muzycznego w Polsce.
Oprócz wykonawców znanych i uznanych festiwal prezentuje i promuje młodych utalentowanych artystów, laureatów renomowanych konkursów, rozpoczynających dopiero własną karierę. Młodzi muzycy tworzą również festiwalową orkiestrę.
przez wzgląd na przypadającymi w 2010 roku obchodami jubileuszu 200 - lecia urodzin Fryderyka Chopina Letni Festiwal Muzyczny „W Krainie Chopina” oprócz organizacji imprez festiwalowych zabiega o poprawę stanu przedmiotów wykorzystywanych kulturze: zabytkowych dworków, kościołów, ich wyposażenia w sprawne organy i fortepiany, i poprawy estetyki ich otoczenia.
Zamierzeniu organizatorów festiwalu jest, aby od roku 2010 okolice urodzenia Fryderyka Chopina, jednego z najwybitniejszych Polaków i w najwyższym stopniu znanych w świecie kompozytorów, stały się miejscem światowych spotkań artystycznych i znaczną atrakcją turystyczną Mazowsza.

Zamierzeniu organizatorów festiwalu jest, aby od roku 2010 okolice urodzenia Fryderyka Chopina, jednego z najwybitniejszych Polaków i w najwyższym stopniu znanych w świecie kompozytorów, stały się miejscem światowych spotkań artystycznych i znaczną atrakcją turystyczną Mazowsza

KONCERTY FESTIWALOWE W CZERWCU

Sobota 21 czerwca godz. 22.00 - Stare Babice - Rynek
KONCERT INAUGURACYJNY
Wystąpią:
Grzegorz Berniak – dyrygent
Orkiestra Letniego Festiwalu Muzycznego
W programie utwory L. van Beethovena i J. Brahmsa.
Koncertowi będzie towarzyszyć pokaz ogni sztucznych. Sponsorowany poprzez firmę Tropic. W razie złej pogody koncert odbędzie się w kościele.

Niedziela 22 czerwca o godz. 20.00 - Laski (Warszawskie) - kościół p.w. Matki Bożej Królowej Meksyku
KONCERT INAUGURUJĄCY NOWE ORGANY
Wystąpią:
Jarosław Wróblewski – organy
Jan Lewtak – dyrygent, skrzypce
Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej
W programie utwory G.F. Haendla, W.A. Mozarta i P. Czajkowskiego.

Niedziela 29 czerwca godz. 13.00 – Ołtarzew - kościół p.w. NMP Królowej Apostołów
KONCERT KAMERALNY
Wystąpi:
Kijowski Kwartet Bajonistów.

Niedziela 29 czerwca godz. 18.00 - Izabelin - Centrum ul. Matejki 21.
KONCERT KAMERALNY
Wystąpi:
Kijowski Kwartet Bajonistów.

Więcej informacji o festiwalu na stronach www.wilkomirski.org.pl, pod telefonem 506-665-749, i na plakatach i w mediach.