poszukiwaniu inspiracji co to jest
Definicja: hasła reklamowego, napisanie wypracowania czy artykułu słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy W poszukiwaniu inspiracji

Słownik: Bywa, że czasem nasz umysł traci zdolności kreatywnego myślenia i nie jesteśmy w stanie wykonać powierzonego nam zadania, jak chociażby wymyślenie hasła reklamowego, napisanie wypracowania czy artykułu ...
Definicja:

To zupełnie normalne więc nie ma co się przejmować. Jednak czasem wystarczy tylko impuls, jakiś niewielki bodziec z zewnątrz i odnajdziemy upragnioną inspirację.


Kiedyś w inwokacjach poeci zwracali się do bóstw albo duchowych patronów z prośbą o natchnienie . Dziś znamy kilka prostych sztuczek, które pomagają znaleźć wenę. Oto one:

KOLOR FIOLETOWY

Od dawna wiadomo, iż barwy mają wpływ na naszą psychikę i na nasze samopoczucie. Kolor fioletowy ma spory wpływ na pobudzanie kreatywności. Sprawia, iż odrywamy się od szarego świata i jesteśmy w stanie odnaleźć w sobie odpowiedzi na dręczące nas pytania. Warto więc przyozdobić miejsce pracy jakimiś dodatkami w tym kolorze, bo nie tylko pobudza on umysł lecz i go wycisza (sugerowany jest do medytacji), a dzięki czystemu umysłowi łatwiej jest nam być błyskotliwymi.

MUZYKA

tak aby utworzyć unikatową idee trzeba być skupionym. Regularnie pomocna w tej materii bywa muzyka. Najlepiej na nasz układ nerwowy działa Mozart. Jednak Ci, którzy nie lubią klasyki nie muszą być stratni. Istnieję sporo innych dźwięków, które mogą być „tym impulsem”, którego potrzebujemy. Wg badań amerykańskich naukowców słuchanie jazzu powiększa kreatywność. Przebadali oni grupę muzyków, którym jednego dnia kazali wysłuchać utworów jazzowych, a następnie wymyślać swoją kompozycję. Kolejnego dnia powtórzyli eksperyment tylko, iż tym wspólnie badanym nie puszczono muzyki. Okazało się, iż kompozycję muzyków były bardziej oryginalne po wysłuchaniu jazzu.
Jednakże jeżeli ktoś nie lubi takiego gatunku muzycznego nie będzie miał z tego wielkiego pożytku, bo bardziej się zirytuję niż zainspiruję. Dlatego na niezłą sprawę każda rodzaj muzyczki może na nas działać pozytywnie jeśli słuchanie go sprawi nam przyjemność.

MEDYTACJA

Już kilka min. pozwala nam się wyciszyć i oczyścić umysł. Sprawia, iż czujemy się rozluźnieni, a stres znika. Ponadto poprawia pamięć i pozytywnie działa na ośrodki mózgowe, a co za tym idzie na kreatywność.
Medytować może każdy i wszędzie. Potrzebna nam jest tylko cisza. Przez głębokie oddychanie dotleniamy cały organizm co pozytywnie działa na nasze zdrowie.

SPACER

Najlepiej w samotności, >>tak aby móc „zebrać myśli” (aczkolwiek w niektórych sytuacjach towarzystwo drugiej osoby i rozmowa z nią może działać budująco). Najwspanialszym miejscem jest las albo plaża. Zieleń drzew sprawia, iż możemy uciec od betonowej dżungli miasta i zacząć myśleć w inny sposób. Szum fal nie jednego poetę zainspirował do działania. I to czyste powietrze!...od razu chcę się oddychać pełną piersią!

SEN

Najważniejszym czynnikiem pozwalającym swobodnie myśleć jest wypoczęty organizm. jeżeli jesteśmy zmęczeni nasze możliwości intelektualne są niewielkie. Można się chwilowo wspomóc kawą albo zieloną herbatą lecz jak wiadomo chwilowe rozwiązania są dobre…na chwilę. Oprócz tego czasem udaję się „wyśnić” poszukiwane rozwiązanie więc nie ma co zwlekać nad obraniem kierunku łóżkowego.


To tylko klika prostych rozwiązań. Mimo, że są powszechnie znane regularnie zapominamy o nich i dodatkowo stresujemy się brakiem inspiracji, której na próżno szukamy. Czasem warto jednak pozwolić aby wena znalazła nas sama zamiast rozpaczliwie próbować złapać ją za nogi.