przyjedź zarazić dobrym co to jest
Definicja: Dziworska, rzecznik festiwalu słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Przyjedź zarazić się dobrym humorem

Słownik: Skąd pomysł na Festiwal Dobrego Humoru, jakie cele stawiają sobie organizatorzy i dlaczego warto przyjechać na festiwal do Gdańska. Opowiada Diana Dziworska, rzecznik festiwalu.
Definicja: - Skąd pomysł na organizację Festiwalu Dobrego humoru?
- Festiwal Dobrego Humoru dzieje się w Gdańsku od roku 2000. Nagrody, w tym główna - Błękitnego Melonika Charliego, przyznawane są najwspanialszym filmom, serialom, aktorom,
ich twórcom i tym podobne komediowym. Pomysł zrodził się jeszcze pod koniec ubiegłego wieku. Chcieliśmy pokazać, w jaki sposób można wykreować imprezę, której gospodarzem jest miasto jako takie - chcieliśmy podkreślić udział miasta i prezydenta Pawła Adamowicza, który znakomicie wzmacnia ten Festiwal. Oprócz tego zależało nam na powstaniu Festiwalu Telewizyjnego, a również związanego z Dobrym Humorem. Gdańsk ma już długo tradycję w promowaniu uśmiechu i dobrego humoru, choćby przez związek z towarzystwem - Bractwo św. Jerzego. Chcieliśmy, aby mieszkańcy Gdańska jak i okolic, a również wszyscy turyści odwiedzający w tym czasie nasze miasto, mieli okazję pośmiać się i zarazić dobrym humorem. Uważamy, iż każdy dzień bez uśmiechu jest dniem straconym i iż śmiech to zdrowie. Takie są mniej więcej korzenie.

- Czy w programie przewidziano imprezy pozakonkursowe?
Główny nurt IX Festiwalu Dobrego Humoru uzupełniają liczne imprezy pozakonkursowe. Do najciekawszych niewątpliwie należą Biesiada Dobrego Humoru, a więc Festiwal Sztuki Kulinarnej przygotowany poprzez Stowarzyszenie Polskich Kucharzy i Cukierników, i projekcje filmowe obrazów Janusza Kidawy, Janusza Kreczmańskiego, Juliana Dziedziny, Jerzego Kowynii, Jerzego Ridana i Stanisława Bareji. Atrakcji będzie faktycznie mnóstwo.

- A którą poleciłaby pani w najwyższym stopniu?
- Liczymy, iż interesującą propozycją okaże się również wystawa Rock Revolution!
dokumentująca niedawny, jubileuszowy koncert ekipy Big Cyc. Fotografie autorstwa Jacka Kołakowskiego można będzie zobaczyć w gdańskiej Rivierze Literackiej, na ul. Mariackiej 50/52. W czasie wernisażu, który odbędzie się 26 czerwca o godzinie 16.00, płyty zespołu rozdawać będzie i podpisywać frontman formacji, Krzysztof Skiba.

sporo atrakcji czekać będzie w naszym Klubie Festiwalowym - w Barbadosie w Gdańsku, przy ulicy Karmelickiej 1. Tak więc zapraszam wszystkich!

Kilka informacji o festiwalu:

Członkowie JURY: Krzysztof Jaślar(przewodniczący), Andrzej Czeczot, Edyta
Jungowska, Jacek Wszoła, Maciej Rybiński, Emilian Kamiński i Larry Okey Ugwu.

Laureatką za całokształt twórczości została pani Alina Janowska wybitna aktorka teatralna i telewizyjna. Nagroda, ufundowana poprzez Prezydenta Miasta Gdańska, w wysokości 15 tys. złotych zostanie wręczona w czasie uroczystej Gali, która odbędzie się 28 czerwca 2008 roku.

Organizatorami Festiwalu są: Urząd Miasta Gdańska, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Film Studio Gdańsk, Latarnia Magiczna,
Stowarzyszenie Polskich Kucharzy i Cukierników. Dyrektorem Artystycznym jest Jerzy Gruza, producentem Film Studio Gdańsk.

Sponsorami Festiwalu są: Ekipa Żywiec Spółka akcyjna (Sponsor główny), Ekipa Lotos Spółka akcyjna , SNG Spółka akcyjna ,, PKO Bank Polski. Patronami medialnymi są: TVP Gdańsk, Radio Gdańsk, Radio Plus, Dziennik Bałtycki, naszemiasto.pl, Wrota Pomorza, Miesięcznik Telekabel, Poznaj Świat, trojmiasto.pl, wirtualnemedia.pl, Telewizja Kino Polska.

W ramach Festiwalu będą przyznawane wyróżnienia telewidzów i internautów, którzy własnymi głosami rozstrzygną, który z programów i seriali otrzyma zaszczytny tytuł Gwiazdy Uśmiechu. Wedle regulaminem IX Festiwalu Dobrego Humoru, nagrody w kategoriach Ulubiony Serial Komediowy, Ulubiony Program Rozrywkowy to 5.000 zł i
statuetka Melonika dla twórców programu i statuetka Melonika dla nadawcy
nagrodzonego programu.

Nagroda w kategorii Gwiazda Uśmiechu to następne 5.000 zł i statuetka Melonika. Plebiscyt o nagrodę telewidzów w głosowaniu internautów zamknięty zostanie 25 czerwca.

ponadto ogromną szansę mają dowcipni amatorzy. W ramach naszych konkursów - pierwszy na realizację najzabawniejszego filmu nakręconego dzięki telefonu komórkowego Żart z Plusem, drugi na najdowcipniejsze zdjęcie Fotożart - zwycięzcy otrzymają 5000 zł.

by stanąć do tego radosnego współzawodnictwa wystarczy wysłać filmik własnego autorstwa na adres: zartzplusem@gmail.com albo zdjęcie na adres: fotozart.fdh9@gmail.com

Do prac konkursowych należy koniecznie dołączyć formularz zgłoszeniowy, który można pobrać ze strony internetowej: www.festiwalhumoru.pl link: formularz zgłoszeniowy.

Zwycięzcę wyłonią w głosowaniu internauci, którzy mogą głosować do 26 czerwca br. na stronie www.festiwalhumoru.naszemiasto.pl.Wyniki plebiscytu zostaną ogłoszone 28 czerwca, w czasie uroczystości
wręczenia nagród na zakończenie Festiwalu.

Więcej informacji na: www.festiwalhumoru.pl