latek uratował topiące dzieci co to jest
Definicja: stawie. Wczoraj otrzymał nagrody i gratulacje od władz gminy, policji i dyrekcji szkoły.

Czy przydatne?

Co znaczy 15-latek uratował topiące się dzieci

Słownik: 15-letni Marek Adamczyk uratował dwoje topiących się dzieci. Dzięki jego natychmiastowemu działaniu i odwadze dwie dziewczynki nie utopiły się w stawie. Wczoraj otrzymał nagrody i gratulacje od władz gminy, policji i dyrekcji szkoły, w które
Definicja: Najpierw czerwca br. 15-letni Marek Adamczyk - mieszkaniec Bąsewic (gm. Nowa Wieś Lęborska) jechał po południu rowerem okolicy miejsca zamieszkania. W pewnym momencie usłyszał krzyki dobiegające od strony stawu. Po chwili zobaczył biegnącą w jego kierunku dziewczynkę, która przerażona powiedziała mu, iż w stawie topi się dwoje dzieci.

Marek od razu pojechał na miejsce i rzucił się do ratowania tonących dziewczynek. Powiodło mu się wyciągnąć je na brzeg. Następnie 8- i 10-latką zaopiekowali się rodzice.Zaraz po otrzymaniu informacji o całym zdarzeniu Komendant Powiatowy Policji w Lęborku wystąpił do wójta z wnioskiem o nagrodzenie bohaterskiego chłopca. Wczoraj Marek dostał wyróżnienie i gratulacje od dyrektora szkoły, wójta gminy i z-cy komendanta powiatowego lęborskiej komendy. Wręczono mu dyplomy i nagrody rzeczowe â�� odtwarzacz MP4 i buty sportowe. Na uwagę zasługuje fakt, iż 15-latek i uratowane poprzez niego dzieci pochodzą z dwóch zwaśnionych rodzin.

źródło KWP Gdańsk