brawura młodych kierowców co to jest
Definicja: słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Brawura młodych kierowców

Słownik: Młodzi kierowcy, częściej niż inni podejmują wysokie ryzyko powiązane z niebezpiecznymi zachowaniami na drodze.
Definicja: Niejednokrotnie wynika to z chęci współzawodnictwa, pokazania się, poszukiwania wrażeń czy zaimponowania rówieśnikom. Brawura i jazda z nadmierną prędkością, związane z nieumiejętnością przewidywania zagrożeń regularnie kończą się kolizją albo wypadkiem drogowym.

Wczoraj ok. godz. 15.00 przy ul. Drzymały chojniccy policjanci zamierzali skontrolować kierowcę motocykla kawasaki. Dali mu sygnał do zatrzymania się na poboczu, lecz na widok funkcjonariuszy kierowca niespodziewanie przyspieszył. Siedzący z tyłu pasażer podgiął tablicę rejestracyjną by uniemożliwić spisanie numerów rejestracyjnych. Policjanci rozpoczęli pościg prowadzący ulicami: Warszawską, Dworcową i Lichnowską. W międzyczasie pasażer zeskoczył z motocykla i jak się później okazało, złamał rękę. 18-letni kierowca - mieszkaniec Chojnic - na łuku ul. Lichnowskiej stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w drzewo i zatrzymał się na polu. Został przewieziony do szpitala wraz z pasażerem. Okazało się, iż 18-letni motocyklista nie miał prawa jazdy. Odpowie za spowodowanie wypadku, nie zatrzymanie się do kontroli drogowej i jazdę bez uprawnień.Godzinę później przy Alei Brzozowej policjanci z drogówki zatrzymali prawo jazdy 27-letniemu mieszkańcowi Chojnic, który spowodował kolizję drogową. Jadąc volkswagenem passatem podjął ryzykowny manewr wyprzedzania i zderzył się z jadącym z naprzeciwka fordem.

źródło KWP Gdańsk