nietrzeźwy chciał wieźć dzieci co to jest
Definicja: się, iż kierowca jest nietrzeźwy. Dzieci pojechały z innym kierowcą słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Nietrzeźwy chciał wieźć dzieci

Słownik: Dzisiaj rano policjanci z gdyńskiej drogówki kontrolowali autokary przewożące dzieci na wycieczki. W czasie sprawdzania jednego z autokarów okazało się, iż kierowca jest nietrzeźwy. Dzieci pojechały z innym kierowcą.
Definicja: Dzisiaj przed godz.: 7.00. rano policjanci z sekcji ruchu drogowego gdyńskiej komendy miejskiej w trakcie kontroli autokaru, który miał zawieźć na wycieczkę grupę dzieci, stwierdzili, iż kierowca jest nietrzeźwy. Okazało się, iż mężczyzna ma 0,42 promila alkoholu w organizmie. Zabrano mu prawo jazdy, a dzieci pojechały z innym kierowcą.

To pierwszy taki sytuacja w Gdyni od początku tego roku. W ostatnim okresie czasu w czasie kontroli autokarów policjanci zatrzymali 2 dowody rejestracyjne na skutek stwierdzonych usterek technicznych. Jak co roku w związku ze zbliżającym się okresem wypoczynku letniego coraz więcej osób zgłasza policji chęć skontrolowania autokaru.

Policjanci sprawdzają stan trzeźwości kierowcy, a również to, czy jest wypoczęty i posiada odpowiednie uprawnienia. Szczególną uwagę zwracają na stan techniczny pojazdu