śmierć koryo co to jest
Definicja: słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Śmierć w Koryo

Słownik: Totalitarna Korea Północna. Samotny funkcjonariusz reżimowej milicji odkrywa prawdę o serii tajemniczych morderstw.
Definicja: "Usiądź na łagodnym stoku wzgórza o świcie i zrób zdjęcie samochodu, który nadjedzie autostradą z południa." Na pozór proste i niewiele skomplikowane zadanie okazuje się początkiem tajemniczych wypadków. Inspektor O zostaje wplątany w morderczy wir politycznych intryg. Przywódcy komunistycznej republiki zamierzają wytropić i zlikwidować wszystkich, którzy wiedzieli o trwającym od dziesięcioleci procederze porwań i zabójstw obcokrajowców. Zwłoki znalezione w Koryo, najwspanialszym hotelu Phenianu, sprawią, iż inspektor O będzie musiał wybrać między złem, które zna, a tym, o którym wolałby się nigdy nie dowiedzieć. Zbyt późno zda sobie sprawę, iż jego śledztwo prowadzi wprost do jaskini lwa.

Śmierć w Koryo ukazuje obcy świat, tak złożony i nieprzewidywalny, iż zarówno czytelnik, jak i sam główny bohater z trudem pojmuje rządzące nim zasady. W tej rzeczywistości nic nie działa, jak powinno, dawno zapomniane zbrodnie ciągle wpływają na teraźniejszość i nawet cienie mogą być zabójcze. Kończąc lekturę, nie sposób oprzeć się refleksji, iż to, co czasem uznajemy za obce i niepojęte, w rzeczywistości mało różni się od naszych realiów.

Autor snuje własną opowieść nadzwyczajnie pięknym, oszczędnym językiem, przeplatając ją doskonałymi opisami państwie i ludzi, których tak dobrze poznał w momencie wieloletniej służby wywiadowczej. To jest bez wątpienia nadzwyczajnie udana próba przedstawienia brutalnego, a zarazem pełnego tajemnic i kontrastów państwie. Krwawą fabułę finezyjnie uzupełnia psychologiczna badanie bohaterów.