dwaj zakonnicy radzą dobrze co to jest
Definicja: słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Dwaj zakonnicy radzą i ... to dobrze!

Słownik: Co ksiądz może wiedzieć? A co dopiero zakonnik o życiu – normalnym prozaicznym? A jednak – podręcznik Syrek udowadnia, iż sporo.
Definicja: Tata Joachim Badeni i tata Leon Knabit, dwaj starzy zakonnicy, podzielone są swoim doświadczeniem życiowym. Opowiadają anegdoty, udzielają rad i podają sprawdzone metody na rozwiązanie rozmaitych problemów, z którymi borykamy się każdego dnia.

Nietypowe to, a jednak przekonuje. Czasem w czasie lektury tej książki aż dziw bierze, ile dwaj starsi wiekiem ojcowie mogą wiedzieć o życiu, o problemach i ich rozwiązywaniu. Nie do końca jestem pewien, skąd bierze się ta życiowa mądrość ludzi, którzy żyją przecież w celibacie, pogrążeni w modlitwie i zadumie. Jednak proponowane poprzez nich porady są trafione i zdecydowanie nadają się do wykorzystania w życiu codziennym.

Jak postępować z sąsiadem, który jest krótko mówiąc wścibski i niegrzeczny, jak radzić sobie z swoimi duchowymi problemami? – to tylko niektóre z pytań, na jakie znajdziemy odpowiedź w tej książce. Dziw bierze, iż księża mogą mówić (czytaj gawędzić) w tak przekonujący sposób, nie dodając do tego moralizatorskiego tonu.

co więcej mówią śmiesznie i nie zdziwcie się czytelnicy – starzy i młodzi jeżeli przyjdzie się Wam śmiać do rozpuku w czasie czytania o tematach faktycznie poważnych. To magia – tak mogą mówić tylko ludzie wyjątkowi. No ponieważ jak inaczej wytłumaczymy stwierdzenie ojca Nabita o tym, iż ma przyszłościowy widok z okna
(na cmentarz – przyp. Aut.).

Dawno już nie spotkałem tak optymistycznej książki traktującej o poważnych, czasem nawet ostatecznych kwestiach. To tylko potwierdza, iż warto sięgać po taką literaturę. Polecam gorąco.