tajemnica śmierci odkryta co to jest
Definicja: Jaka jest tajemnica śmierci i jak ją zwalczyć? Odpowiada jeden z bohaterów „Morza.

Czy przydatne?

Co znaczy Tajemnica śmierci odkryta

Słownik: Jaka jest tajemnica śmierci i jak ją zwalczyć? Odpowiada jeden z bohaterów „Morza strachu”.
Definicja: "Może ci się to wydać nieprawdopodobne, lecz nareszcie odkryłem, iż śmierć nie istnieje. Mogę tego dowieść. Chodź za mną". Tymi niepokojącymi słowami zaczyna się historia lekarza, który skrywając się przed terrorem Inkwizycji, znajduje wyjaśnienie ostatecznego przeznaczenia wszystkich ludzi. Klara, jego ukochana jest śmiertelnie chora i tylko związek z alchemią może uratować jej życie.

„Morza strachu” to poszukiwanie nieśmiertelności, by spłacić dług miłości; ogromne zwycięstwo wiedzy nad śmiercią. Pasjonująca powieść, a równocześnie wspaniała podróż w stronę spokoju. Rzadko zdarza się, by podręcznik przynosiła właśnie takie odczucia. Można powiedzieć, iż jedynie parę pozycji w historii literatury dało taki obraz. Tak jest w tym przypadku.


Polecam każdemu, kto chce spróbować czegoś nowego, zupełnie odkrywczego.


O autorze:

Gómez Rufo urodził się w Madrycie. Jest autorem powieści, opowiadań i esejów, za które dostał sporo nagród literackich. Przewarzająca część jego powieści została przetłumaczona w państwach całej Europy. Krytyka uważa go za "jednego z najwspanialszych pisarzy Hiszpanii" i podkreśla jego charakter "doskonałego opowiadacza historii". Głównym motywem jego powieści jest walka jednostki z przeznaczeniem, ze społeczeństwem, władzą, uczuciami czy samą naturą. Powieść El Alma de los peces została uznana za "Cudowną bajkę poetycką, idealny przykład doskonałej pracy pisarskiej" ("El Cultural de El Mundo"). Gómez Rufo jest ponadto autorem takich książek jak El des file de la Victoria, Las lágrimas de Henan i La legenda del falso traidor. Pośród jego dzieł należy wyróżnić również powieści Si tú supieras, El carnival perpetuo Natalia, biografię Berlanga, contra el poder y la gloria, esej El hombre asustado i wybór artykułów na temat Madrytu, pt. Escenas madrile?as. Był współautorem scenariusza serialu Blasco Iba?ez, la novela de su Vida i filmu Paris-Tombuctú. Aktualnie poświęca się wyłącznie pracy literackiej.

(biografia wydawnictwa Zysk i S-ka)