wakeboarding warszawie wtorek co to jest
Definicja: polegającej na jeździe na desce po tafli wody słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Wakeboarding w Warszawie we wtorek!

Słownik: Już w najbliższy wtorek, 10 czerwca, na warszawskich Polach Mokotowskich będzie można spróbować wakeboardingu, młodej dyscypliny sportów deskowych polegającej na jeździe na desce po tafli wody.
Definicja: Nietypowy sport i nietypowe miejsce – staw na Polach Mokotowskich zamieni się w miejsce zmagań i tor przeszkód dla wielbicieli weakeboardingu. Ten tajemniczo brzmiący sport, to jazda na desce po tafli wody. W oryginalnej wersji do uprawiania tej dyscypliny używa się motorówki, która ciągnie zawodnika po tafli wody. Warszawa jest oddalona o ok. 200 km od najbliższego profesjonalnego wyciągu i to właśnie ta odległość zmotywowała grupę warszawskich pasjonatów do zaadoptowania akwenu miejskiego pod tor wakeboardowy.

Dwie wyciągarki ustawione na brzegu stawu, pozwolą chętnym na spróbowanie tego nietypowego sportu. Na wodzie znajdzie się również 3,5 metrowa, pompowana konstrukcja do wykonywania skomplikowanych ewolucji. Będą się na niej zmagać zaawansowani w tej dyscyplinie zawodnicy. Popołudniu odbędą się zawody na 12-metrowej przeszkodzie umieszczonej na kanale na Kępie Potockiej – Żoliborz.

Data: Wtorek, 10 czerwca, godz. 11
Miejsce: Pola Mokotowskie w Warszawie.
Wstęp na imprezę jest wolny.