lokalizacja sins solar empire co to jest
Definicja: słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Lokalizacja Sins of a Solar Empire dobiega końca!

Słownik: Nicolas Games SA z przyjemnością informuje, iż prace nad lokalizacją Sins of a Solar Empire dobiegają końca i wedle obietnicą informuje o szczegółach.

Definicja: LOKALIZACJA
Biorąc pod uwagę warstwę tekstową, mechanizm lokalizacji nie należał do specjalnie skomplikowanych. W grze znajduje się ponad dwieście stron maszynopisu, bogatego w terminologię kosmiczną. Zespół lokalizacyjny nie natknął się na przedmioty problematyczne. Pojawiło się jednak nieco problemów technicznych związanych z konstrukcją pliku tekstowego i miejsca udostępnionego w grze na teksty. Nie jest tajemnicą, iż posługujemy się językiem, który ma dłuższe wyrazy i zdania niż angielski. Mając to na uwadze, studio lokalizujące grę musiało się wysilić, tak aby teksty nie wylewały się poza ramki.

W pracach lokalizacyjnych wziął udział zespół składający się z 10 osób (kierownik projektu, tłumacze, korektorka, testerzy, informatyk), który był dodatkowo wspierany poprzez pracowników Nicolas Games. Prace nad samym tłumaczeniem i korektą przebiegały sprawnie, mechanizm powiodło się skończyć nieco przed zaplanowanym terminem, co dało zespołowi trochę więcej czasu na testy, niż zakładano. Warto podkreślić wielką pomoc i wsparcie, jakiego udzieliło środowisko fanowskie, a w szczególności Azazell. Szeroko zakrawająca współpraca zaczęła się od przygotowania pierwszej wersji glosariusza, która powstała na podstawie fanowskiego tłumaczenia. Ponadto do udziału w testach zlokalizowanej gry zaproszono trzy osoby ze środowiska fanowskiego. Testerzy bardzo się zaangażowali i ze stoickim spokojem korygowali wszelakie nieścisłości.

aktualnie poprawiane są ostanie błędy i szlifowana końcowa wersja do tłoczni. Przypominamy, iż na płycie dostępne będą 2 wersje językowe: polska i oryginalna, anglojęzyczna.POTĘŻNA SCENA – DOŁĄCZ DO NIEJ!
Dzięki wspólnej inicjatywie Nicolas Games i fanów gier strategicznych, grających między innymi w Sins of a Solar Empire, wszyscy chętni znajdą coś dla siebie na forum poświeconym temu gatunkowi. Pod adresem www.civ.org.pl mogą się komunikować wszyscy gracze, którzy chcą dołączyć do szerokiego grona polskiego community. Wspólnie tworzona, potężna scena Sins of a Solar Empire w Polsce pozwoli graczom w przyszłości wystawić mocny zespół na międzynarodowe turnieje. Dołącz do polskiego community, a nie pożałujesz! Zmierz się z najlepszymi i zaistniej w krajowym rankingu mistrzów tej gry. Nicolas Games wspólnie z zespołem dbającym o rozwój społeczności SoaSE planuje liczne konkursy i turnieje, które wyłonią pierwszych mistrzów. Szczegółowy terminarz rozgrywek zostanie opublikowany wkrótce.Gra Sins of a Solar Empire w polskiej wersji językowej trafi do sprzedaży już 3 lipca, w atrakcyjnej cenie 79,99 zł.