uwaga absurd co to jest
Definicja: straszą, lecz i tworzą realne zagrożenie dla bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg.

Czy przydatne?

Co znaczy Uwaga! Absurd

Słownik: Bezsensowne znaki drogowe, absurdalne oznaczenia na jezdni, „czerwona fala”... Skądś to znasz? To częste przypadki na naszych drogach – śmieszą, straszą, lecz i tworzą realne zagrożenie dla bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg. Wyp
Definicja: Ile czasu może zajmować 10 kilometrowa droga do pracy? A 500 kilometrowa trasa wakacyjna? Zależy, ile po drodze będzie czerwonych świateł, wzajemnie wykluczających się symbolów czy drogowskazów wyprowadzających w jednokierunkowe, zamknięte uliczki. Absurdy drogowe zamieniają przyjemność z podróży w koszmar, a czasem także są powodem mandatów i upomnień.

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszej ogólnopolskiej akcji, zorganizowanej poprzez serwis Targeo.pl, AutoMapę i redakcję tygodnika Auto Świat. Wspólnie chcemy wytropić absurdy i zwrócić na nie uwagę odpowiednich organów.

Widzisz na drodze jakiś absurd albo padłeś ofiarą drogowego nonsensu? Wejdź na stronę http://mapa.targeo.pl/absurd/, opisz sytuację i dodaj zdjęcia. Absurdy zostaną umieszczone na interaktywnej mapie Targeo, tak, by umożliwić wszystkim zapoznanie się z bezsensami w swojej okolicy. Wybierasz się w dłuższą trasę? A może chcesz zwyczajnie zobaczyć jakie absurdy już zostały zgłoszone? Znajdziesz je wszystkie na mapie w serwisie http://mapa.targeo.pl

Zgłoszone absurdy zostaną przeanalizowane poprzez redakcję Auto Świata i ocenione poprzez specjalistów, a najpoważniejsze z nich przekazane do organów odpowiedzialnych za organizację ruchu w danym regionie. Redakcja Auto Świata zapowiada, iż w kwestii absurdów będzie interweniowała tak długo, aż problem zostanie rozwiązany.

Najciekawsze zgłoszenia zostaną wyróżnione w serwisie internetowym poświęconym akcji i na łamach tygodnika.

UWAGA! Nasz partner - AutoMapa - ufundował nagrody za udział w tym konkursie. Do wygrania jest 5 zbiórów nawigacyjnych GPS z AutoMapą XL. Nagrody przyznamy za najciekawsze zgłoszenia, a oceny zgłoszeń dokonają specjaliści współpracujący z "Auto Światem".

Zapraszamy!

Przykładowe ABSURDY zgłoszone poprzez internautów:1) Słup na środku drogi
2) Nakaz – zakaz


Więcej można znaleźć na stronie http://mapa.targeo.pl/absurd/