sens cierpienia oddala zbliza co to jest
Definicja: słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Sens Cierpienia- oddala czy zbliza?

Słownik: "kogo Bóg darzy ogromną milością, w kim poklada nadzieje nma tego zsyla ogromne cierpienie, doswiadcza go nieszczęściem"
Definicja:

Czym jest cierpienie? Czy ono oddala nas od Boga czy zbliża? Dlaczego dotyka nas to uczucie? Możemy zadawac jeszcze bardzo sporo pytań na ten temat, lecz pomyślmy czy warto? Czy na wszystkie znamy odpowiedź?


Zastanówmy się czym jest cierpienie? Wedlug Ani, uczennicy, liceum to jest partner, który przechodzi z nami poprzez cale życie. Czasem daje o sobie znać. Myśle, iż Ania oreslila ten stan bardzo dobrze, tak prostym językiem, że każdy może to zrozmieć.


Wedlug psychologów cierpienie to niekorzystny stan psychiczny, bądź fizyczny albo emojonalny doświadczany regularnie jako ból.


To uczucie dotyka każdego czlowieka, bez względu na wiek czy status materialny, wszyscy jesteśmy równi wobez cierpienia. W dzisiejszych czasach cierpi bardzo sporo ludzi, w różnoraki sposób. Jeśli dopada nas to niemiłe uczucie mamy pretensje do Boga, zasypujemy Go wtedy lawinami pytań.


Ludzie niekiedy po takim doswiadczeniu odsuwają się od Pana, bo tkwią w przekonaniu, ze to kara. Kochani, to żadna kara, Bóg nas Kocha! On nie chce abyśmy cierpieli! Skąd zatem bierze się cierpienie? Tak naprawde uczucie to pozostaje wciąż tajemnicą. Od pewnego czasu obserwuję ludzi na które spada jakieś nieszczęscie w formie choroby albo utraty bliskiej osoby, i dochodzę do wniosku, że coraz więcej jest takich ludzi, którzy zbliżają się do Boga. Pozwolę sobie przytoczyć pewien przyklad wpadnięcia w ramiona Stwórcy, wlaśnie poprzez cierpienie.


Marta, kobieta mająca dwójkę dzieci, choruje od dluższego czasu na bialaczkę. Każdy dzień coraz bardziej zbliża ja do śmierci. Jest świadoma tego że osieroci własne dzieci, dlatego postanawia powierzyc je opiece Boga. Marta byla nie wierząca, przed śmiercią nawrócila się, przyjęla sakramenty święte.


Na przykladzie tej kobiety mozemy stwierdzić, iż cierpienie potrafi zdzialać cuda! Jak powiedzial ksiądz Józef Sadzik: " Cierpienie i zlo jednych oddala od Boga a innych naklania do wpadnięcia w Jego ramiona". tak tez bylo w razie Marty .


jeśli doznajemy tego uczucia, to oznacza, iż Bóg chce nam coś powiedzieć. Co On chce mi powiedziec? Jest tylko jedna odpowiedź: > jeśli kochasz to wytrzymasz. Bóg chce abyśmy Go milowali pomimo tego, iż cierpimy, mimo tego, że nie uchronil nas od tego. Nie bądźmy jednak egoistami! Pan także cierpi, > jeśli ranimy Go własnymi grzechami, a mimo to On nas bardzo kocha, nawet > jeśli wybierzemy inną drogę. Drogę bez Niego.


Zastanówmy się sami nad sensem cierpienia....


" Życie jest Cudem- Cudem jest Cierpienie"