doskonałe wyniki lekkoatletów co to jest
Definicja: gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Doskonałe Wyniki Lekkoatletów Powiatu Wejherowskiego

Słownik: W dniach 27 i 28 Maja 2008 roku na stadionach lekkoatletycznych w Chojnicach i Słupsku odbyły się Wojewódzkie Zawody Lekkoatletyczne dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Definicja: Doskonały występ w takich zawodach zanotowali lekkoatleci powiatu Wejherowskiego. Gimnazjaliści zdobyli łącznie 11 medali (2 złote, 4 srebrne i 5 brązowych), a ich starsze koleżanki i koledzy z szkół ponadgimnazjalnych wywalczyli w Finałach Wojewódzkich 12 medali (4 złote, 6 srebrnych i 2 brązowe). Dzięki takim zdobyczom medalowym nasz pow. został sklasyfikowany na 2 miejscu w Województwie Pomorskim w kategorii szkół gimnazjalnych i pierwszym miejscu w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Medaliści Szkół Gimnazjalnych:

Złote medale:
- Marta Konkol – Gim. Luzino – Rzut Oszczepem – 43.18m
- Tomasz Rutkowski – Gim. Nr 1 Reda – Bieg 600m – 1,24,21
Srebrne medale:
- Kamila Żak – Gim. Nr 1 Rumia – Bieg 100m – 13.07
- Miłosz Malinowski – Sam. Gim. Bolszewo – Bieg 100m – 11.81
- Kamil Szeleżyński – Sal. Gim. Rumia – Bieg 1000m – 2,40,64
- Paweł Budnik, Daniel Podbielski, Adrian Baranowski, Sebastian Kowalski
Sam. Gim Bolszewo - Sztafeta 4x100m chłopców
Brązowe medale:
- Kamila Żak – Gim. Nr 1 Rumia – Bieg 300m – 43,57
- Natalia Kahs – Gim Nr 1 Rumia – Bieg 1000m – 3.03.58
- Szymon Wangler – Gim. Nr 2 Rumia – wzwyż – 175 cm
- Janina Wiśniewskia – Gim. Bojano – Rzut dyskiem – 35,71m
- Karolina Piepier, Ola Manikowska, Paulina Renachowska, Angelika Gustke Sam. Gim. Bolszewo - Sztafeta 4x100 dziewcząt


To rekordowa liczba medalistów w historii Wejherowa







Medaliści Szkół Ponadgimnazjalnych:

Złote medale:
- Emilia Labudda – ZSP Nr 1 Wejherowo – Pchnięcie Kulą – 11,85m
- Emilia Labudda – ZSP Nr 1 Wejherowo – Rzut Oszczepem – 32,59m
- Jakub Hoge – ZSP Nr 1 Rumia – Bieg 400m – 49,94
- Magdalena Lipnicka, Magdalena Pieleń, Patrycja Kuc, Karolina Kulas
ZSP Nr 1 Rumia – Sztafeta 4x100 dziewcząt – 52,11
Srebrne medale:
- Natalia Wiśniewska – ZSP Nr 1 Rumia – Pchnięcie Kulą – 11.28m
- Agata Januszewska – ZSP Nr 1 Rumia – Rzut Oszczepem – 32,53m
- Szymon Sirocki – ZSP Nr 2 Wejherowo – Bieg 100m – 11,24
- Dawid Kasprzyk – ZSP Nr 1 Rumia – Bieg 1500m – 4.06.51
- Patryk Szymański – ZSP Nr 1 Rumia – Skok wzwyż– 190cm
- Błażej Musiatowicz, Jakub Hoge, Daniel Kreft, Łukasz Orzeł
ZSP Nr 1 Rumia – Sztafeta 4x100 chłopcy – 45,60
Brązowe medale:
- Alicja Pipka – ZSP Nr 1 Wejherowo – Skok wzwyż – 140cm
- Krzysztof Ogrodowczyk – ZSP Nr 4 Wejherowo – Pchnięcie kulą – 13,00 m