dozwolonedo21 pierwszy dzień co to jest
Definicja: słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy "Dozwolonedo21" - pierwszy dzień festiwalu

Słownik: 26. Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Dozwolone do 21” pod patronatem iThink i Pino rozpoczęty! Przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia.
Definicja: Emocje oczekiwania na 26. Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Dozwolone do 21” sięgnęły zenitu wczoraj o godzinie 17:00, kiedy to w Tarnowskim Teatrze z ust Doroty Skrzyniarz, prezydenta miasta Tarnowa, padła sakramentalna formuła otwarcia festiwalu.Przemówienia, słowa o filmie i dla filmu nie mogły w nieskończoność odwlekać tego szczególnego momentu, kiedy sala projekcyjna pogrąża się w tajemniczym mroku a ekran rozpoczyna intrygująco polśniewać, niosąc obietnicę w najwyższym stopniu fantastycznych przeżyć.Zanim jednak nastąpił ten magiczny okres na scenie pojawiła się ekipa młodych ludzi z Pałacu Młodzieży w Tarnowie, która renesansowymi strojami i epokowym tańcem powitała przybyłych na festiwal gości i twórców filmowych. Następnie były już tylko festiwalowe projekcje. Iskrzące humorem, zaskakujące zwrotami akcji, odsłaniające skomplikowane ludzkie wnętrze, niosące głębokie przesłanie albo po prostu bawiące do łez filmy wypełniły czas wieczornego spotkania ze srebrnym ekranem. Na tym jednak nie koniec.
Organizatorzy zadbali gdyż o to, aby renesansowy ton powitania pobrzmiewał również poza salą projekcyjną. Wszak nie samym filmem żyje człowiek o czym szybko przekonali się festiwalowi goście w restauracji Bombaj Music gdzie efektywnie odnowiono nadwątlone emocjami siły. Całości dopełnił wieczór muzyczny, niosąc nowe wrażenia, których tego dnia każdy zapewne miał pod dostatkiem.

Przed nami następne dni filmowego święta młodych. Jakie będą? Czy okażą się spontaniczne, radosne, refleksyjne, twórcze, inspirujące? Czy spełnią oczekiwania ludzi, dla których video stał się życiową pasją, metodą na odnajdywanie siebie i tego co najważniejsze w otaczającej rzeczywistości? Patrząc na uśmiechnięte, zadowolone twarze mam wrażenie, iż tak właśnie będzie.


Otwarcie festiwalu uświetnili własną obecnością przedstawiciele władz miejskich. Gościem Specjalnym tegorocznej edycji festiwalu jest Członek Zarządu Światowej Unii Filmu Niezależnego UNICA, Pan Stanisław Puls Równie zaszczytnym dla organizatorów i uczestników jest Jury 26. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Dozwolone do 21”. To szacowne grono tworzą: Witold Kon, Paweł Łęski, Zbigniew Wichłacz, Wolfgang Freier
Tomasz Schimscheiner.Tradycją festiwalu stała się obecność młodzieżowego Jury, w którego skład wchodzą: Agata Lis, Katarzyna Haubrich, Justyna Wantuch, Patryk Kuta, Justyna Bryl.


Jak wiadomo żaden festiwal nie może odbyć się bez obsługi technicznej. W tym miejscu mam wielką przyjemność wymienić nazwiska absolutnie bezkonkurencyjnych artystów w swoim fachu - Ryszard Wojdak i Paweł Hejman. Organizatorzy dziękują również dyrekcji Tarnowskiego Teatru za pomoc w organizacji Festiwalu.
Festiwalowych gości powitał w imieniu organizatorów Marta Komorowska, dyrektor festiwalu.