cała polska czyta dzieciom co to jest
Definicja: dzieciom słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Cała Polska czyta dzieciom - Gdynia także

Słownik: Od 1 do 8 czerwca trwać będzie Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, po raz siódmy organizowany poprzez Fundację ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom.
Definicja: Celem akcji jest przypomnienie rodzicom o ogromnym znaczeniu codziennego czytania dzieciom dla ich rozwoju i uświadomienie, iż codzienne czytanie dziecku to świetny sposób na wspólne spędzenie czasu.

Uroczystego otwarcia obchodów VII OTCD w Gdyni dokona Prezydent Wojciech Szczurek w czasie Festynu Rodzinnego, który odbędzie się 1 czerwca na Skwerze Kościuszki. W programie festynu od godz.13 do 14 zaplanowano gry, zabawy, konkursy czytelnicze i wspólne głośne czytanie „Lokomotywy” J. Tuwima, będące oficjalnym sygnałem rozpoczęcia Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. W gdyńskich szkołach i przedszkolach zorganizowano spotkania autorskie, konkursy literackie i plastyczne, inscenizacje, wystawy, festyny.

W to doroczne święto czytania włączyli się ludzie różnych zawodów i środowisk: policjanci, strażacy, urzędnicy, radni, aktorzy, księża, nauczyciele, dziennikarze czytać będą dzieciom fragmenty ulubionych lektur. Bogaty program obchodów VII OTCD przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni. Wśród pięćdziesięciu ośmiu imprez znalazły się spotkania z autorami książek dla dzieci: spotkanie z Roksaną Jędrzejewską- Wróbel, 2 czerwca godz. 10, Filia Nr 3 MBP, Gdynia Grabówek; spotkanie z Michałem Pruskim, 2 czerwca godz. 10, Filia Nr 1 MBP, Gdynia Obłuże i 5 czerwca godz. 10.30, Filia Nr 2 MBP Gdynia Śródmieście; spotkanie z Anną Czerwińską- Rydel, 3 czerwca godz. 10, Filia Nr 14 MBP, Gdynia Karwiny.

O tym, iż „Babcie czytają najfajniej” przekonać się będzie można 4 czerwca o godz. 10 w Filii Nr 14 MBP, Gdynia Karwiny. Czytanie „Na jedną nutę” z muzykiem Jarosławem Bednarkiem odbędzie się 5 czerwca o godz.13.45 w Filii Nr 1, Gdynia Obłuże.

Dzieci będą mogły uczestniczyć w Paradzie Postaci z Książek, która przejdzie 6 czerwca o godz. 12 poprzez Skwer Kościuszki (organizator Filia Nr 2 MBP, Gdynia Śródmieście). Legend kaszubskich będzie można posłuchać 2 czerwca o godz. 9 w Filii Nr 3 MBP, Gdynia Grabówek i 6 czerwca o godz. 14 na Świętej Górze w Gdyni Chyloni (organizator Filia Nr 15 MBP, Gdynia Śródmieście). Dla dzieci z dysfunkcjami słuchu zorganizowano spotkania czytelnicze w Filii Nr 14 MBP, Gdynia Karwiny i w Filii Nr 1 MBP, Gdynia Obłuże - 6 czerwca, godz. 10.