świat amerykańskiego co to jest
Definicja: tekstów, które zebrane w książkę Czysta anarchia jest do kupienia w księgarniach słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Świat amerykańskiego przemysłu kinowego „czysta anarchia” Woodego Allena

Słownik: Jak wygląda życie w Ameryce? Jak przebić się na rynku filmowym i dostać się do Hollywoodu? Woody Allen- nie tylko reżyser lecz także autor krótkich tekstów, które zebrane w książkę "Czysta anarchia" jest do kupienia w księgarniach.
Definicja:

Na jednej z lekcji polskiego obejrzałam „Annie Hall” od razu spostrzegłam charakterystyczną postać aktora w ogromnych czarnych okularach. Później dowiedziałam się, iż to jest zarówno aktor jak i reżyser Woody Allen. I tak już zostało poszperałam sieci, pooglądałam kilka innych videoów i zostałam fanka twórczości Allena. Od pewnego czasu w sprzedaży jest zbiór krótkich opowiadań pt. Czysta anarchia. Czym tym wspólnie zaskakuje nas reżyser, autor tekstów i zarazem wspaniały komik? Kto jest głównym bohaterem? Dlaczego właśnie po nią warto sięgnąć? I jaką rolę w tym wszystkim odgrywa Myszka Micky ?
Woody Allen urodził się w 1935r. w Nowym Jorku. Początkowo był komikiem, później pisał scenariusze dla telewizji. Rozgłos zdobył przez występowanie w programach telewizyjnych. 1969r. wyreżyserował swój pierwszy video Bierz forsę i w nogi, który przyniósł mu sławę.



Kto miał przyjemność zmierzyć się z twórczością tego artysty, wie czego może się spodziewać. Kto nie wie kim jest Woody Allen, czytając czystą anarchię może zapoznać się z charakterystycznym humorem, i twórczością tego pana. Czysta anarchia złożona jest z 18 krótkich , zabawnych utworów. Pełno jest absurdalnych sytuacji, satyry. Woody odsłania przed nami świat amerykańskiego stylu życia, który przedstawia w krzywym zwierciadle. Możemy obserwować satyryczne postacie agentów z fabryki snów – Hollywoodu. Rola Myszki Micky pozostanie dla was czytelnicy tajemnicą, ponieważ co to za przyjemność czytać, gdy wszystko zostało już powiedziane.



Książkę pochłonęłam w jeden dzień, i w niektórych momentach zwyczajnie płakałam ze śmiechu. Uważam, iż to jest dobra lektura dzięki której można oderwać się od rzeczywistości i przenieść się w surrealistycznego świata filmu. Dla fanów czarnego humoru i twórczości tego reżysera jak i dla tych, którzy chcą się z tą twórczością dopiero zapoznać. Dla ludzi, którzy zwyczajnie chcą przeczytać krótkie zabawne opowiadania. Gwarantowany uśmiech, a to podobno dobrze nastraja przed sesją, która nieubłagalnie się zbliża.