tysięcy książek bibliotek co to jest
Definicja: Rozpoczyna się ogólnopolska akcja społeczna „okres na czytanie. Podręcznik wzbogaca”.

Czy przydatne?

Co znaczy 100 tysięcy książek dla bibliotek w całej Polsce

Słownik: Rozpoczyna się ogólnopolska akcja społeczna „okres na czytanie. Podręcznik wzbogaca”.
Definicja: 15 maja 2008 roku zaczyna się ogólnopolska akcja socjalna „chwilę na czytanie. Podręcznik wzbogaca” zainicjowana poprzez Świat Książki i partnerów: Fundację Agory i Agencję Ciszewski Public Relations.

w momencie trwania projektu do bibliotek w całej Polsce trafi ponad 100 000 książek przekazanych poprzez wydawnictwo Świat Książki. Celem akcji jest promocja czytelnictwa i popularyzacja literatury przez umożliwienie jak największej liczbie osób dostępu do atrakcyjnych pozycji książkowych. Zakładanym efektem jest powiększenie zainteresowania poezją i poprawienie jakości polskich zbiorów bibliotecznych.

„Korzyści płynące z czytania są oczywiste i nie do przecenienia – poszerzamy horyzonty, wzbogacamy słownictwo, kształtujemy wrażliwość. Dlatego tak istotny jest dostęp do książek. O pomyśle rozdawnictwa myśleliśmy już od dłuższego czasu i cieszymy się, iż teraz dojdzie on do skutku dzięki agencji Ciszewski i naszych partnerów – zaznacza Katarzyna Szerling, Dyrektor Marketingu, Świat Książki.

Począwszy od dnia rozpoczęcia akcji „;;chwilę na czytanie. Podręcznik wzbogaca.” bibliotekarze z całej Polski będą mieli szansę zamówić książki do swoich bibliotek. Wedle przyjętym poprzez organizatorów założeniem, każda biblioteka zgłoszona do projektu otrzyma
do 50 tomów książek.

„Wspieranie czytelnictwa w Polsce jest ważnym elementem działań na rzecz niwelowania nierówności socjalnych i wykluczenia społecznego. Ciszewski Public Relations od lat aktywnie realizuje i wspiera akcje socjalne. ” – komentuje Sebastian Hejnowski, Dyrektor Zarządzający Ciszewski Public Relations, agencji odpowiadającej za koordynację projektu i kontakty z mediami.

Biblioteki zainteresowane udziałem w projekcie zgłoszą chęć uczestnictwa przez rejestrację na witrynie internetowej projektu www.czasnaczytanie.pl. Tam także dokonają wyboru interesujących ich tytułów. Książki zostaną dostarczone do wszystkich bibliotek bezpłatnie dzięki uprzejmości partnerów logistycznych akcji spółki TNT i Arvato.

Akcja „;;;;chwilę na Czytanie. Podręcznik wzbogaca.” będzie trwała do końca września 2008 roku.