fantastyczny świat fantastyki co to jest
Definicja: słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Fantastyczny świat Fantastyki

Słownik: Dla tych, którzy pragną oderwać się od rzeczywistości i zatopić się w fantastycznym świecie pełnych bajkowych postaci ...
Definicja:

To był październik 1982 roku. Wtedy to właśnie do kiosków trafił pierwszy numer miesięcznika Fantastyka, który szybko zdobył sporą popularność.


Od 1990 roku czasopismo zmieniło wydawnictwo i przeobraziło się w Nową Fantastykę.


29 października 2007 r. z okazji 25-lecia Nowej Fantastyki minister kultury Kazimierz M. Ujazdowski uhonorował czasopismo i jego wieloletnich redaktorów i współpracowników medalami Gloria Artis.

Dziś średni nakład wynosi 36 tys. egzemplarzy. Redaktorem naczelnym jest Paweł Matuszek.


To właśnie tu debitował dostępny poeta Andrzej Sapkowski, w najwyższym stopniu znany ze swojej sagi o wiedźminie Geraltcie z Rivii.


Pomimo kryzysu w swerze czytelnictwa książek w naszym państwie, rynek fantasy w Polsce ma się całkiem dobrze. Wiele zawdzięcza Nowej Fantastyce, która od ponad ćwierć wieku propaguje ten gatunek .


w okolicy opowiadań fantasy możemy znaleźć tu teksty o poezji, komiksie, filmie, grach komputerowych , a również artykuły popularno-naukowe.


Świat mitów, legend i baśni nie jest zarezerwowany tylko dla dzieci. Tu każdy może znaleźć coś dla siebie. Poezja ta zajmuje się przeszłością, teraźniejszością i przyszłością i edukacją, cywilizacją, polityką, religią. Porusza uniwersalne tematy.


Nowa Fantastyka stawia ogromne wyzwania dla naszej wyobraźni. Pozwala oderwać się od rzeczywistości i zatopić w świecie marzeń. Rozbudza ciekawość, poszerza wiedze. Pokazuje, iż nasz umysł nie ma jakichkolwiek granic. Tutaj może zdarzyć się wszystko. Tylko czy masz odwagę otworzyć malutkie drzwiczki w Twojej głowie, które gdy byłeś dzieckiem stały otworem i nadal czekają, aż pociągniesz za klamkę?