puchar mlecznego startu co to jest
Definicja: awans na światowy finał Danone Nations Cup w Paryżu słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Puchar Mlecznego Startu: Finaliści w komplecie

Słownik: Czwarty z cyklu półfinałów Pucharu Mlecznego Startu wyłonił ostatnie drużyny, które już 4 czerwca rywalizować będą o Puchar Mlecznego Startu i o awans na światowy finał Danone Nations Cup w Paryżu.
Definicja: We Wrocławiu o awans rywalizowały trzydzieści dwie drużyny 11 i 12-latków z czterech województw: małopolskiego, śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Oprócz świetnej zabawy, każdy z uczestników dostał pamiątkowe zestawy – piłkę, koszulkę i kaszkę Mleczny Start.

Do Turnieju finałowego w Poznaniu, awansowało łącznie osiem zespołów: Promotor Rokitnica, PUKS "Rodło" Opole, WKS Śląsk Wrocłąw, SP Nowe Brzesko, Zagłębie Lubin, Mosir Jastrzębie "1", PUKKS Chrzciciel Tychy i TKKF Dolny Śląsk.

najwspanialszym zespołem wrocławskiego półfinału, rozgrywanego przy wspaniałej, letniej pogodzie, okazła się drużyna TKKF Dolny Śląsk - zeszłoroczni zwycięzcy rozgrywek, którzy w finale pokonali zespół WKS Śląsk Wrocław 1:0. Podobnym rezultatem zakończył się pojedynek o trzecie miejsce rozegrany pomiędzy Promotorem Rokitnica a Zagłębiem Lubin, w którym jednobramkowe zwycięstwo odnieśli zawodnicy z Lubina.

- Do trzech razy sztuka – komentował efekt swoich podopiecznych trener TKKF Dolny Śląsk Janusz Borowy – Podwójnie powiodło nam się wygrać rywalizację w państwie. Tym wspólnie chwilę na osiągnięcie medalowych pozycji w czasie światowego finału Danone Nations Cup we Francji.

Wyróżniającym się strzelcem Turnieju był Maksymilian Dawidof ze Śląska Wrocław, który zdobył w sobotę siedem bramek. Równie duże uznanie należy się zdobywcy nagrody dla najlepszego bramkarza, Jakubowi Zwiechowi z TKKF Wrocław, który w sobotę nie wpuścił żadnej bramki.

Poziom sportowy jaki prezentuje osiem drużyn, które dziś awansowały do turnieju finałowego w Poznaniu jest faktycznie imponujący! Wyraźnie widać, żePuchar Mlecznego Startu to nie tylko zabawa i okazja do aktywności fizycznej, lecz i szansa na pokaz gry na prawdziwie profesjonalnym poziomie - powiedział Przemek Pohrybieniuk z Danone, głównego organizatora Turnieju. dla tych zawodników i zawodniczek

Wrocławski półfinał stał się również najlepszą szansą na udział w konkursie na reportaż sportowy. w czasie spotkań i przerw można było zobaczyć młodych adeptów dziennikarstwa przeprowadzających pierwsze wywiady, robiących pierwsze fotoreportaże. Autorzy najciekawszych prac wyjadą w nagrodę do Paryża, na światowy finał Danone Nations Cup! Konkurs ciągle trwa, a o szczegółach można przeczytać na stronie www.puchar.mlecznystart.pl. Patronem konkursu jest dwutygodnik Victor Junior.

Turniej finałowy zostanie rozegrany 4 czerwca na Stadionie Miejskim w Poznaniu. Medalistów czekają niezapomniane wrażenia, gdyż nagrody wręczy im osobiście Zinédine Zidane. Zwycięska drużyna będzie reprezentować Polskę na turnieju światowym Danone Nations Cup, który odbędzie się 7 września w Paryżu, na legendarnym stadionie Parc des Princes.

Więcej informacji o drużynach i toczących się rozgrywkach znaleźć można na stronie www.puchar.mlecznystart.pl***

Patronami medialnymi rozgrywek są Gadu-Gadu i Pino.pl