drużyna sife uniwersytetu co to jest
Definicja: Przedsiębiorczości słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Drużyna SIFE z Uniwersytetu Gdańskiego zwyciężyła po raz siódmy!

Słownik: Drużyna SIFE Uniwersytetu Gdańskiego po raz siódmy z rzędu zdobyła Mistrzostwo Polski w Międzynarodowym Konkursie SIFE – Studenci dla Przedsiębiorczości!
Definicja: Tym studenci Uniwersytetu Gdańskiego wywalczyli prawo reprezentowania Polski na Światowych Finałach SIFE w Singapurze w październiku 2008 r.

W ogólnopolskiej edycji konkursu, który odbył się 12 maja w Poznaniu, startowały drużyny studenckie z całej Polski. Ich zadaniem było zaprezentowanie sukcesów swojej kilkumiesięcznej pracy. Poprzez cały rok członkowie poszczególnych zespołów realizowali projekty, których celem jest zrozumienie mechanizmu wolnej gospodarki rynkowej i nauczenie wybranych socjalnych grup docelowych sprawnego funkcjonowania w gospodarce.

Drużyna SIFE Uniwersytetu Gdańskiego po raz następny była bezkonkurencyjna. Międzynarodowy zespół sędziów, w skład którego wchodzili przedstawiciele sporych korporacji i instytucji, najwyżej ocenił efektywność projektów wykonywanych poprzez gdańską drużynę i sposób ich zaprezentowania.

Studenci z Uniwersytetu Gdańskiego przedstawili cztery autorskie projekty, między innymi:
· „Przyszłość w Twoich Rękach” - głównym celem jest aktywizacja zawodowa osób osadzonych w gdańskich więzieniach,
· „Business under Ctrl” - przedsięwzięcie polegające na wsparciu doradczym jednej z gdańskich agencji interaktywnych,
· konkurs „Odpowiedzialny Menedżer”, skierowany do licealistów.

Drużyna SIFE pracowała poprzez cały rok pod okiem doradcy merytorycznego doktora Piotra Wróbla z Wydziału Kierowania Uniwersytetu Gdańskiego. Studenci nawiązali również kontakty z trójmiejskimi organizacjami, pozyskując partnerów projektu, to są między innymi:: Stowarzyszenie Wspólnie, Wojewódzki Urząd Pracy, spółka Lpp, a również Wytwórnia Videoów Kalina.

SIFE (Students In Free Enterprise) a więc Studenci dla Przedsiębiorczości to nazwa międzynarodowego programu skierowanego do studentów kierunków ekonomicznych, kierowania i pokrewnych. Studenci SIFE dowolnie wybierają tematykę swoich projektów, lecz właściwością przewodnią jest wsparcie wiedzą i umiejętnościami członków lokalnej społeczności. Celem projektów jest przekazanie wiedzy, postaw, zdolności potrzebnych do funkcjonowania w wolnorynkowej gospodarce i do zastosowania w sposób etyczny mechanizmu wolnorynkowego do poprawy własnego położenia. Pierwsze zespoły SIFE powstały w 1975 roku w Stanach Zjednoczonych. Aktualnie program wykonywany jest na ponad 1600 uczelniach na całym świecie. Od kilkunastu lat w programie SIFE uczestniczą polscy studenci