uniwersytet xxii wieku co to jest
Definicja: słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Uniwersytet XXII wieku już niebawem!

Słownik: 19 maja 2008 roku zostanie wmurowany akt erekcyjny pod budowę gmachu Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego.
Definicja: Budowa ruszy jeszcze w 2008 roku. Gmach powstaje w ramach projektu: „Budowa Bałtyckiego Kampusu Uniwersytetu Gdańskiego w latach 2007 – 2013”, największej w regionie północnym inwestycji w dziedzinie rozwoju szkolnictwa wyższego. Część tej inwestycji, budowa Wydziału Biologii i dwóch budynków Wydziału Chemii) znalazła się na liście indywidualnych projektów głownych do Programu Infrastruktura i Środowisko w Priorytecie 13. Infrastruktura Szkolnictwa Wyższego, otrzymując dofinansowanie z funduszy europejskich.

Uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę gmachu Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się 19 maja 2008 roku o godzinie 12.00 (na terenie Bałtyckiego Kampusu UG, za parkingiem budynku Biblioteki UG).


Budynek Wydziału Biologii powstaje w ramach projektu: „Budowa Bałtyckiego Kampusu Uniwersytetu Gdańskiego w latach 2007 – 2013”. Konkurs na koncepcję urbanistyczno-architektoniczną budynku Wydziału Biologii wygrała pracownia architektoniczna Studio M Małgorzata Ulasińska z Sopotu. Wmurowanie aktu erekcyjnego – 19 maja 2008 r., rozpoczęcie budowy jeszcze w 2008 r. Zakończenie planowane jest na koniec roku 2010. Wydatek inwestycji to ok. 100 mln złotych, środki pochodzą z funduszy unijnych (Program Infrastruktura i Środowisko w Priorytecie 13. Infrastruktura Szkolnictwa Wyższego na lata 2008-2013).


Nowy wydział na Uniwersytecie Gdańskim - Wydział Biologii UG - został powołany decyzją Senatu Uniwersytetu Gdańskiego 24 kwietnia 2008 roku. Formalnie rozpocznie działalność od 1 września 2008 r. (do tej chwili będą trwały prace organizacyjne – na przykład powołanie nowej porady wydziału, dziekana i prodziekanów). Nowy Wydział Biologii to jedna z najsilniejszych jednostek na Uniwersytecie Gdańskim. W jego skład wchodzi 11 katedr (Biochemii, Biologii Molekularnej, Ekologii i Zoologii Kręgowców, Ekologii Roślin, Fizjologii Roślin, Fizjologii Zwierząt, Genetyki, Cytologii i Embriologii Roślin, Mikrobiologii, Taksonomii Roślin i Ochrony Przyrody, Zoologii Bezkręgowców) a również Pracownia Dydaktyki Biologii i dwie stacje naukowe: Stacja Biologiczna i Stacja Badania Wędrówek Ptaków w Przebendowie. Kadra nowego wydziału to 138 pracowników naukowo-dydaktycznych.


Na wydziale będą studiować studenci biologii (którzy do chwili obecnej studiowali na wydziale Biologii, Geografii i Oceanologii) na studiach I, II i III stopnia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Nowy wydział przejmie również wymagania Instytutu Biologii w kształceniu studentów na międzywydziałowym kierunku ochrona środowiska. Planowane jest uruchomienie dwóch nowych makrokierunków – neuropsychologii (we współpracy z Instytutem Psychologii Wydziału Nauk Socjalnych UG) i przyrody (we współpracy z Instytutem Geografii UG). Aktualnie na Wydziale Biologii, Geografii i Oceanologii studiuje 1975 studentów i doktorantów, w tym jedna trzecia to studenci biologii.

Nowy budynek Wydziału Biologii - parametry


· powierzchnia 18 600 m2
· 2 audytoria
· 3 sale komputerowe
· laboratoria
i miejsce dla:
· biologii molekularnej
· biologii środowiskowej
· biologii eksperymentalnej
· pomieszczenia przechowywania zwierząt
· Muzeum Inkluzji Bursztynu
· aktualnie na Wydziale Biologii, Geografii i Oceanologii studiuje 1975 studentów i doktorantów
  • Dodano:
  • Autor: