sekret transformacja co to jest
Definicja: Wreszcie postanowiły dwie siły wziąć się pod ramię i może nawet współpracować słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Sekret to transformacja.

Słownik: Od zawsze walczyłam ze własną podwójnością, ponieważ mi przeszkadzała. Intelekt walczył zaciekle z niczym niepowstrzymaną intuicją. Stało się. Wreszcie postanowiły dwie siły wziąć się pod ramię i może nawet współpracować.
Definicja:
Dziś, 15 maja 2008, obudziłam się, tak aby odkryć Sekret. Nie wiem czy to za sprawą snu, czy zwyczajnie przyszedł ten dzień, lecz nareszcie poczułam, iż mam za co dziękować losowi. Wiem dla wielu brzmię teraz niedorzecznie.
( Być może także piszę jedynie, ponieważ nie mam pracy, a czasu wtedy wiele...)


Jakiś czas temu coś podsunęło mi w ręce książkę pt: Sekret, niejakiej Rhondy Byrne. Byłam zszokowana z jednej strony, co tu wiele mówić, językiem na niewiele wybrednym poziomie, do tego forma ciągłego powtarzania twierdzeń daje poczucie bycia programowanym już w momencie czytania. Wszyscy dziś cierpimy na manię prześladowczą w mniejszym albo większym stopniu. Z drugiej jednak strony, masa pozytywnej energii. W ogólnym rozrachunku moje emocje przyćmiły ratio aczkolwiek na chwilę, a to przecież one organizują naszą aktywność.

W czasach szkolnych czytałam regularnie Biblię. Sądzę, iż znam ją całkiem nieźle. To jest sytuacja lektury o nieprzemijającym bogactwie znaczeń, kontekstów i potencjale energetycznym. Powinnam chyba dodać, iż nie jestem katoliczką, ani także świadkiem Jehowy. Bawią mnie te wszystkie nazwy, nie ukrywam. Cenię skupienie, bliskość i kosmiczną zgodę. Gdybym dodała, iż znam tylko paru katolików, którzy mięli ją kiedykolwiek w ręce, uruchomiłabym niebezpieczny temat, a i regularnie gęsto, smutny. Zaciekłe bójki pozostawiam innym, ponieważ teraz ma być tylko pozytywnie.


jeżeli zatem masz już za sobą studiowanie Dostojewskiego, Tołstoja, Kafkę, Kesey'a, Sonntag, Baudrillard'a, Virilio, Borgesa, Eco i nawet Masłowską, Dienieżkinę, a Shutego nie znasz jedynie z iThinka, weź do ręki Sekret, który może stać się świetnym dopełnieniem albo introduction do Biblii. Nie jestem za unifikacją takich dzieł. Mają własne miejsce i zadanie do wykonania w kulturze cywilizacji. Sprawa tylko, czy będziesz miał(a) ochotę cofnąć się do lat dzieciństwa kiedy przemawiały do ciebie jeszcze proste, fajne rzeczy.

podręcznik ta pozwoli zmienić kierunek twoich myśli, >>jeżeli czujesz, iż już nie możesz dłużej przyciągać wszystkiego, co najgorsze.

Zatem jestem wdzięczna Temu, co nas wywołało
Za słońce, które od rana buszuje po pokoju, a czarny kot może się wygrzewać
Za kawę, którą jak tylko skończę pisać, wypiję ze smakiem
Za płytę Facking Books aby Lali Puna
Za Constant Gardener i The Fountain
Za przyjaciół, dzięki którym mam poczucie, iż jestem istotna

No i za to, co było złe, lecz nie na tyle, tak aby mnie zabić i dlatego wiem kim z pewnością nie jestem

w pierwszej kolejności także za wiarę w drugiego człowieka,
i iż Dobro zawsze zwycięża Zło...............