sezon kostrzyńskich placach co to jest
Definicja: place zabaw w mieście są naprawdę gotowe na szturm maluchów i gdzie najlepiej zabrać.

Czy przydatne?

Co znaczy Sezon na kostrzyńskich placach zabaw rozpoczęty

Słownik: Piękna słoneczna pogoda ucieszyła zarówno dorosłych jak i dzieci. Są dni, kiedy na kostrzyńskich placach zabaw jest jak w ulu. Sprawdziliśmy, czy place zabaw w mieście są naprawdę gotowe na szturm maluchów i gdzie najlepiej zabrać urwisa na b
Definicja: W miejskich

- Chodzę z wnuczką na plac zabaw w parku i na ten koło Eko i moim zdaniem zarówno jeden, jak i drugi są przygotowane do sezonu letniego- mówi Pani Maria z ul. Gorzowskiej. Mogliby jeszcze tylko piasek wymienić w piaskownicach-dodaje.
Podobnego zdania jest Pan Józef z ul. Wyszyńskiego, który z córką wybiera plac zabaw w parku. – Szkoda, iż mieszkańcy, którzy nie chodzą z dziećmi, czy wnukami nie mogą uszanować miejsc zabaw dla dzieci. Pozostawiane puszki po piwie, łupiny po słoneczniku, psie nieczystości, a zdarza się, iż także prezerwatywy- mówi Pan Józef.

Samo życie

Spostrzeżenia Pana Józefa potwierdza sporo innych osób, a niektóre rzeczy widziałem na swoje oczy, czego dowodem są wykonane przeze mnie zdjęcia.
Starsza Pani spacerująca ze swoim pupilem po alejkach, a głównie trawniku zapytana, dlaczego chodzi w okolicy placu zabaw i nie sprząta po psie z oburzeniem stwierdziła, iż to nie moja kwestia. Porozbijane butelki i puszki po piwach, to jak mówi jeden z mieszkańców pozostałości po nocnej imprezie ekipy młodzieży. Ok, tylko, dlaczego na placu zabaw. Co będzie, kiedy dziecko później upadnie na rozbite szkło? Każdy z nas bawił się, kiedyś na placu zabaw i miło było jak był porządek. Może warto zadbać o nasze mienie. Przecież te place służą i będą służyć innym dzieciom. Podobnie jak ławki w parku, czy inne przedmioty. Przecież wydatki naprawy pokrywamy, my podatnicy.

Drobne prace trwają

Spacerując po mieście możemy zauważyć, iż władze miasta dbając o tych najmniejszych za pośrednictwem wynajętych spółek dokonują drobnych napraw obiektów placów zabaw, malowanie, zamiana piasku, czy utrzymania ogólnej czystości.
Przemysław Jocz rzecznik prasowy Urzędu Miasta zapowiada, iż planowane jest ogrodzenie miejskich placów zabaw, by dzieci czuły się bardziej bezpieczne i by na teren zabaw nie wbiegały zwierzęta. Pracownicy magistratu apelują również do mieszkańców, aby bardziej opiekowali się swymi pupilami, a szczególnie po nich sprzątając.


Od autora:

Sezon, który rozpoczął się dla dorosłych to sezon grillowy. Dla najmłodszych rozpoczął się sezon na placach zabaw. Drodzy dorośli uszanujcie miejsca zabaw dla milusińskich.
Pamiętajcie one biorą z was przykład.