manchester mtrzem anglii co to jest
Definicja: Manchesteru United z Tomaszem Kuszczakiem w składzie słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Manchester mistrzem Anglii

Słownik: Dopiero w ostatniej 38. kolejce Premiership kibice doczekali się końcowych rozstrzygnięć. Drugi raz z rzędu mistrzostwo państwie wywalczyli piłkarze Manchesteru United z Tomaszem Kuszczakiem w składzie.
Definicja: Podobnie jak przed przedostatnią koleją, tak i tym wspólnie nie zabrakło spekulacji i podgrzewania atmosfery przed decydująca następną. Trener Chelsea Avram Grant w superlatywach wypowiadał się o przeciwnikach Manchesteru United zespole Wigan. Z kolei Manchester koncentrował się jedynie na meczu.

Tylko potknięcie czerwonych diabłów i wygrana Chelsea dawała the blues tytuł. Niespodzianki jednak nie było Manchester wygrał 2:0. Pierwszą bramkę zdobył niezawodny Cristiano Ronaldo. Kontrowersje wzbudziły jednak okoliczności tego zdarzenia.

Otóż na minutę przed uzyskaniem prowadzenia sędzia nie zauważył zagrania ręką obrońcy Manchesteru Rio Ferdinanda w polu karnym, zamiast tego już chwile później odgwizdał rzut karny dla United.

Pod koniec meczu bramkę dołożył jeszcze weteran Ryan Giggs i wszystko było jasne. W tym samym czasie na Stamford Brigde w Londynie Chelsea grała niemrawie. Zapewne nie bez znaczenia miały na piłkarzy informacje z Wigan nie wyjaśnia to jednak ich słabej postawy. Bramkę na 1:0 strzelił co prawda Szewczenko, lecz w ostatnich minutach Bolton wyrównał i dlatego utrzymał się w lidze. następną niedobrą informacją dla the blues są kontuzje Johna Terrego i Didiera Drogby, którzy mogą nie zagrać w meczu finałowym Ligi Mistrzów z Manchesterem United.

Wyniki:

Birmingham City - Blackburn Rovers 4:1
David Murphy 31, Cameron Jerome 73,89, Fabrice Muamba 90+3 - Morten Gamst Pedersen 49


Chelsea - Bolton Wanderers 1:1
Andrij Szewczenko 62 - Kevin Davies 90+3

Derby County - Reading 0:4
James Harper 15, Dave Kitson 61, Kevin Doyle 69, Leroy Lita 88

Everton - Newcastle United 3:1
Yakubu Aiyegbeni 31,82-karny, Joleon Lescott 70 - Michael Owen 47-karny

Middlesbrough - Manchester City 8:1
Stewart Downing 16-karny,58, Afonso Alves 37,60,90, Adam Johnson 70, Fabio Rochemback 80, Jeremie Aliadiere 85 - Elano 87
Czerwona kartka: Richard Dunne 16

Portsmouth - Fulham 0:1
Danny Murphy 76

Sunderland - Arsenal 0:1
Theo Walcott 24

Tottenham Hotspur - Liverpool 0:2
Andrii Woronin 73, Fernando Torres 74

West Ham United - Aston Villa 2:2
Nolberto Solano 8, Dean Ashton 88 - Ashley Young 14, Gareth Barry 58

Wigan Athletic - Manchester United 0:2
Cristiano Ronaldo 33-karny, Ryan Giggs 80