hetman rozgromił włokę co to jest
Definicja: kibiców. Niedzielne zawody rozwiały wątpliwości i pobudziły ducha optymizmu z zespole.

Czy przydatne?

Co znaczy Hetman rozgromił Wisłokę

Słownik: W meczu 28. kolejki III ligi Hetman rozbił Wisłokę Dębica 5:0. Po słabszych występach w poprzednich spotkaniach, zamościanie nadszarpnęli zaufanie kibiców. Niedzielne zawody rozwiały wątpliwości i pobudziły ducha optymizmu z zespole.
Definicja: Mecz na stadionie przy ulicy Królowej Jadwigi, tak jak gospodarze tak i goście zaczęli szybko i aktywnie. Jednak po upływie 5 min. to Hetman przejął znaczącą inicjatywę, której nie oddał już do końca.

Rozpoczęcie spotkania

Zamościanie zagrali z lekkością i polotem, zupełnie inaczej niż w wcześniejszych kolejkach. Na dowód przewagi gospodarzy, kibice musieli czekać do 18. minuty.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w wykonaniu Marka Piotrowicza w zamieszaniu do piłki doszedł Łukasz Sękowski i z najbliższej odległości skierował ją do bramki.

Hetman nie zamierzał zwalniać tempa. Już dziesięć min. później było 2:0. Nieskuteczny ostatnio Prejuce Nakoulma doszedł do dośrodkowania z lewego skrzydła i strzelił własna pierwszą bramkę w tym spotkaniu.

Atakuje Jakub Cieciura

Pierwsza połowa skończyła się rezultatem 2:0. Hetman prowadził pewnie i zasłużenie.

Druga część gry to już czysty popis Nakoulmy, zwanego poprzez kibiców 'prezesem'. Pochodzący z Burkina Faso napastnik, uświetnił występ hattrickiem. Drugą bramkę strzelił celnie uderzając w sytuacji sam na sam, a ostatnie trafienie zdobył strzałem głową.

Hetman w natarciu

Wisłoka na boisku nie istniała, ograniczając się jedynie do dalekich wykopów piłki z własnej połowy. Trzeba z kolei dać olbrzymi kredyt zaufania bramkarzowi Hetmana, Jakubowi Skrzypcowi, który klika razy bronił w trudnych przypadkach.

Dzieła zniszczenia dokonał w 83. minucie Tomasz Jaworski. Zawodnik, który po wejściu na boisko w pierwszym kontakcie z piłką zdobył bramkę.

Hattrick 'prezesa'

Hetman dał popis na jaki kibice w Zamościu już długo czekali, był drużyną lepszą, a w pierwszej kolejności wreszcie efektywną. Za tydzień w Zamościu ogromne derby Lubelszczyzny, Hetman podejmie u siebie odwiecznego rywala i lidera tabeli Górnika Łęczna.

Hetman - Wisłoka Dębica 5 : 0 (2:0)
Bramki: Sękowski (18 min.), Nakoulma (28, 60, 78 min.), Jaworski (83 min.)
Żółte kartki: Nakoulma (H), Kalita (W)
Hetman: Skrzypiec - Sękowski, Wolański, Wachowicz, Chałas - Cieciura (82 Jaworski), Kita, Migalewski, Piotrowicz (65 Bartos) - Nakoluma, Polniak (65 Turczyn)
Wisłoka: Zarychta - Mateusz Wolański (46 Smaś), Michał Wolański, Kleinschmidt, Konrad, Król (52 Korona) - Kantor, Królikowski (81 Mądro), Bielatowicz (54 Barycza) - Kalita, Zołotar