ważą losy psów kotów co to jest
Definicja: karmiąc gotową karmą dla kotów słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Ważą się losy psów i kotów

Słownik: Co druga badana osoba posiada psa. Kota jako zwierzę domowe posiada za to, co piąta osoba, spędzając z nim średnio godzinę na dzień na zabawie, karmiąc gotową karmą dla kotów.
Definicja: Zarówno w razie właścicieli psów jak i kotów, w najwyższym stopniu dostępne są zwierzęta nierasowe. Niemal co drugi właściciel psa posiada mieszańca, a aż co trzeci właściciel kota tak zwany dachowca. Właściciele obu gatunków zwierząt dokarmiają własne zwierzęta, podając zarówno gotowe przysmaki jak i resztki ze stołu. Takie zachowanie deklaruje ponad połowa właścicieli psów i kotów, co wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Royal Canin, w ramach kampanii edukacyjnej „Ważą się losy psów i kotów”.

Ponad połowa badanych osób posiada psa, w większości przypadków (80%) jednego. Prawie połowa posiada psy nierasowe. Do najpopularniejszych ras należą jamnik i owczarek niemiecki.

Co czwarty badany ustala długość spaceru z psem w przedziale pomiędzy pół godziny, a godziną. Nieco mniej (19%) spędza każdego dnia na spacerze z psem ponad 2 godziny.

Kota posiada mniej więcej co piąta osoba, z czego 72% posiada jednego. W większości przypadków to są koty dachowe albo mieszańce. Niewielka ekipa respondentów posiada kota perskiego.

Właściciele kotów spędzają na zabawie z nimi średnio ponad godzinę, jednak największa ekipa osób (co czwarty badany) poświęca swojemu kotu na zabawę tylko 15 min. na dzień.

Wśród najczęściej zamienianych powodów stosowania gotowych karm były wygoda (bo nie wymagają czasochłonnego przygotowania), i zbilansowana dieta (gotowa karma zawiera wszystkie potrzebne zwierzęciu składniki). Oszczędność czasu przy gotowych karmach dostrzegają w pierwszej kolejności osoby pomiędzy 25 a 39 rokiem życia, z wykształceniem wyższym.

Ponad połowa przygotowuje dla swoich zwierząt specjalne posiłki.; Na dietetyczność zwraca uwagę co piąty mężczyzna i co 3 kobieta. Na ten czynnik dwa razy częściej zwracają również uwagę osoby z wykształceniem średnim niż z wyższym.

Pomimo wiedzy na temat odpowiedniego doboru pokarmu dla zwierząt, ponad połowa podaje swoim zwierzętom różnego rodzaju przysmaki, więcej niż 3 razy w tygodniu, a co trzeci dokarmia zwierzę przy stole. Osoby młode do 24 roku życia mają podwójnie większą skłonność do karmienia zwierząt 3 razy na dzień niż osoby starsze powyżej 55 lat. Ponadto przysmaki zwierzętom częściej dają mężczyźni niż kobiety i osoby młode do 24 roku życia

Prawie jedna trzecia respondentów (30%) jest zdania, iż otyłość psów i kotów jest zjawiskiem występującym regularnie. Jednak w większości nie łączy otyłości z poważnymi chorobami i niekorzystnymi skutkami zdrowotnymi. Posiadanie psów i kotów. Ponad połowa badanych osób posiada psa, a co trzeci kota, ok. 15 procent posiada zarówno psa jak i kota. Zdecydowana przewarzająca część osób posiada zwierzęta nierasowe – 42 procent właścicieli psów i 72 procent właścicieli kotów. Najpopularniejszymi rasami wśród psów są jamniki, owczarki niemieckie, popularne są również między innymi labradory i Yorkshire teriery. Wśród kotów popularne są persy.

Spędzanie czasu ze zwierzętami.

Największa ekipa badanych ustala długość spaceru w przedziale pomiędzy pół godziny, a godziną. Nieco mniej (19%) spędza każdego dnia na spacerze z psem ponad 2 godziny. Właściciele kotów spędzają na zabawie ze własnymi zwierzętami zdecydowanie mniej czasu - średnio ponad godzinę, jednak największa ekipa osób, co czwarty badany, poświęca swojemu kotu na zabawę tylko 15 min. na dzień.

Karmienie zwierząt.


Zwierzęta karmione są zwykle 2 razy na dzień. Wśród najczęściej zamienianych powodów stosowania gotowych karm, ponad połowa osób podkreśla wygodę stosowania, a również zbilansowaną dietę - gotowa karma zawiera wszystkie potrzebne zwierzęciu składniki. Sporo osób w wyborze pożywienia kieruje się również gustem zwierzęcia – 15 procent respondentów, a również dietetycznością gotowych karm. Na dietetyczność zwraca uwagę co piąty mężczyzna i co 3 kobieta. Na ten czynnik dwa razy częściej zwracają również uwagę osoby z wykształceniem średnim niż z wyższym. Oszczędność czasu przy gotowych karmach dostrzegają w pierwszej kolejności osoby pomiędzy 25 a 39 rokiem życia z wykształceniem wyższym. Ponad połowa respondentów przygotowuje dla swoich zwierząt specjalne posiłki.

Dokarmianie zwierząt.

Pomimo wiedzy na temat odpowiedniego doboru pokarmu dla zwierząt, ponad połowa badanych stosujących gotową karmę, daje swoim zwierzętom dodatkowo różnego rodzaju przysmaki, więcej niż 3 razy w tygodniu, a co trzeci dokarmia zwierzę przy stole. Osoby młode do 24 roku życia mają podwójnie większą skłonność do karmienia zwierząt 3 razy na dzień niż osoby starsze powyżej 55 lat. Ponadto przysmaki zwierzętom częściej podają mężczyźni niż kobiety i osoby młode, do 24 roku życia.

Świadomość otyłości.


Prawie jedna trzecia respondentów (30%) jest zdania, iż otyłość psów i kotów jest zjawiskiem występującym regularnie. Jednak w większości nie łączy otyłości z poważnymi chorobami i niekorzystnymi skutkami zdrowotnymi
  • Dodano:
  • Autor: