pięć najdziwniejszych trendów co to jest
Definicja: urlopowiczów na forum podróżniczym HolidayCheck daje się zauważyć inne rodzaje wyjazdów.

Czy przydatne?

Co znaczy Pięć najdziwniejszych trendów w turystyce

Słownik: Urlop na plaży, zwiedzanie miast czy także dalekie podróże są popularne co roku pośród turystów. Jest jednak coś nowego. Otóż biorąc pod uwagę posty urlopowiczów na forum podróżniczym HolidayCheck daje się zauważyć inne rodzaje wyjazdów,
Definicja: Turystyka cmentarna, a więc odejść jak najtaniej

Nie chodzi tutaj bynajmniej o zwiedzanie pięknych cmentarzy, czy także miejsc spoczynku faraonów, ale o wyjazdy do Czech, Holandii i Polski w poszukiwaniu niedrogich krematoriów, cmentarzy i urn na prochy.

Turystyka rozwodowa- szybko i bez biurokracji

np. w Niemczech, co trzecie małżeństwo rozwodzi się. Rozwód jest zawsze drogi i czasochłonny, dlatego także małżeństwa próbują dokonać tego za granicą. W momencie obecnej nie zawsze jednak się to udaje, bo zagranicznym urzędom brak przysługujących praw.
Być może jednak spółki organizujące wycieczki typu podróż poślubna powinny się zastanowić również nad ofertę podróż rozwodowa pt.”droga do wolności”?

Turystyka chirurgiczna – inny państwo- inna cena- inny nos

Na forum HolidayCheck dyskutuję się również na temat operacji plastycznych. W Istambule należy dokonywać korekty wzroku, w Chinach operacji nosa, a w Czechach zrobią nam białe zęby i cudowne, trochę większe piersi.

Turystyka samobójcza- Twój ostatni urlop

Ten kto zapragnął skończyć ze sobą przedtem niż jest zapisane w jego aktach niebieskich, znajdzie również radę na forum HolidayCheck. Jak czytamy na forum - samobójcy najczęściej skaczą z Empire State Building w Nowym Jorku. Ciężko chorzy z kolei udają się do Szwajcarii, gdzie jest dozwolona eutanazja.

Turystyka katastroficzna- okazanie współczucia Tym których już nie ma

Zwiedzanie miejsc gdzie wydarzyła się tragedia, pochłaniająca setki ofiar stało się stałym punktem programu wielu wycieczek. Odpowiednikiem tu jest Ground Zero w Nowym Jorku.

Z czasem rodzą się nowe formy aktywności turystycznej tak, iż to co dziś wydaje się dziwne, jutro będzie zjawiskiem powszechnym.
Nie znaczy to jednak, iż już nic nas nie zdziwi, wręcz przeciwnie, zdziwi tylko nie wiemy jeszcze jaka forma turystyki to będzie.
Może to i dobrze?

Zapraszamy na polskie wydanie forum na www.holidaycheck.pl