kostrzyn menele wizytówką co to jest
Definicja: od pasażerów wyłudzić parę złotych słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Kostrzyn-Menele wizytówką miasta?

Słownik: – Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy po przyjeździe pociągiem do Kostrzyna, są cuchnące przejścia do peronów i menele czekający koło dworca, aby od pasażerów wyłudzić parę złotych.
Definicja: Są tacy, którzy się postawią i nie dadzą, lecz inni ulegają i dają złotówkę albo dwie. Może za ten stan, rzeczy są także winni ci dający?

Oni są wszędzie

Widzimy ich praktycznie w każdej części miasta. Proszą nas o drobne już od samego rana. Czasem mijamy ich bez słowa a czasem rzucimy grosik. Osoby proszące o kapitał oprócz dworca możemy spotkać koło Biedronki, Lidla, Urzędu Miejskiego, koło Piasta i na placu Wojska Polskiego.
- Są tak natarczywi, iż do niektórych podchodzą po kilka razy. Sporo razy byłem świadkiem, kiedy jeden z takich panów na złość, iż ktoś mu nie dał złotówki załatwił własną potrzebę fizjologiczną koło sklepów w okolicy magistratu- mówi Bogdan mieszkaniec Kostrzyna.
Piękna wizytówka miasta!
Szczególnie, iż w mieście zauważamy coraz więcej gości z Niemiec i innych państwoów.
Ktoś powie, są w każdym mieście? A może Kostrzyn będzie pierwszy, który będzie z nimi walczył? Nie może być tak, iż siedzące na ławce w parku małżeństwo z dziećmi jest nagabywane poprzez mężczyznę, któremu brakuje na przykład do wina, a mówi, iż na chleb.
Nie może być tak, iż goście z zagranicy muszą uciekać z ogródków piwnych zostawiając napoje, ponieważ młody mężczyzna jest natarczywy i wręcz żąda pieniędzy.
Powiedzmy temu dość.

Głos od mundurowych

Co na to miejscowe służby? Zdarzają się osoby zgłaszające fakt, iż ktoś jest natrętny i nagabuje o kapitał?
- Bardzo regularnie musimy interweniować na dworcu, ponieważ lub ktoś nietrzeźwy śpi na ławkach, lub wyłudza właśnie kapitał- mówi jeden z pracowników Służby Ochrony Kolei.
Po kilku interwencjach przenieśli się bardziej do centrum i pod supermarkety, lecz „ trzymamy rękę na pulsie” -dodaje.
- Straż miejska nie odnotowała dotąd zgłoszeń od mieszkańców, iż ktoś jest wobec nich natarczywy. W czasie służb patrolowych sporo razy interweniowali sami zauważając powyższy fakt. Z pewnością ci, którzy będą w najwyższym stopniu uciążliwi zostaną pociągnięci do odpowiedzialności- mówi Przemysław Jocz rzecznik prasowy Urzędu Miasta.


Od autora:
Drodzy czytelnicy, jeśli uważacie, iż mężczyźni są natarczywi powiadomcie straż miejską albo policję. A co do wizytówek miasta, to przecież mamy się, czym poszczycić: stare miasto, ciekawe imprezy, i tak dalej