księżyc teraz co to jest
Definicja: słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Leć na księżyc już teraz!

Słownik: Podróże na księżyc z pewnością będą trendy... kiedyś. Jednak już teraz jest szansa, by dostać się na srebrny glob.
Definicja: Nie, nie potrzeba szczególnych szkoleń, testów ani ponadprzeciętnej siły fizycznej. Jedyne, co trzeba zrobić to wysłać własne imię i nazwisko do NASA. To, zapisane na specjalnym chipie zostanie wysłane wspólnie z satelitą w kosmos. Pamiętajmy jednak, iż z misji ten nie będzie powrotu. Nasze dane spłoną po zakończeniu badań satelity.

Podając własne dane osobowe na stronie http://www.nasa.gov/lro będziemy mieli sposobność wydrukowania sobie (oprawienie w ramki i inne bajery wg uznania) certyfikatu potwierdzającego nasz kosmiczny lot.

- NASA robi pierwszy krok w wysyłaniu ludzi na księżyc - mówi Cathy Peddie, project manager tego pomysłu. - Czy to nie fajnie być jednym z pierwszych, którzy wezmą udział w tej misji? - dodaje.

Zdecydowanie tak. Jednak samo wysyłanie nazwisk na orbitę to prawie wszystko - LRO, ponieważ tak nazywa się satelita będzie prowadził intensywne badania srebrnego globu, które mają na celu dostarczyć więcej informacji dla planów lotów na księżyc już w 2020 roku.

Cena - bezpłatne - korzyść - bezcenna. Szkoda tylko, iż nie można już teraz fizycznie podróżować na księżyc.

Wystrzelenie satelity planowane jest na koniec tego roku. Więcej informacji na oficjalnej stronie NASA.