witaj trzeci co to jest
Definicja: Dziś w Chojnicach dobyły się uroczystości z okazji 217 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3.

Czy przydatne?

Co znaczy Witaj maj, trzeci maj...

Słownik: Dziś w Chojnicach dobyły się uroczystości z okazji 217 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Definicja: Przed godzina 9 na Starym Rynku zebrały się poczty sztandarowe, przedstawiciele organizacji pozarządowych i mieszkańcy miasta. Starosta, Stanisław Skaja, wygłosił okazjonalne przemówienie, w którym podkreślił ważność wydarzenia, jakim było uchwalenie drugiej na świecie konstytucji.
- Konstytucja 3 Maja stanowiła kamień milowy w światowej demokracji – mówił Stanisław Skaja – Była dokumentem, który wg politologów, swoim nowatorstwem wyprzedzał czas o kilka wieków.

Starosta mówił również o znaczeniu pierwszej polskiej ustawy zasadniczej. Ma ona przypominać o miłości do ojczyzny tej dużej i tej małej. Skaja dodał, iż dzisiejsze święto jest ukoronowaniem początku maja. Wczoraj obchodziliśmy Dzień Flagi RP, a przedwczoraj czwartą już rocznicę wejścia Polski w struktury UE. Apelował również o pamięć o dokonaniach naszych przodków.

Po przemówieniu starosty, na symbol pokoju i jedności narodowej, zostały wypuszczone gołębie.

Następnie poczty sztandarowe, delegacje i mieszkańcy Chojnic, którzy przybyli na uroczystości przeszli pod pomniki Chrystusa Króla i Orła Białego, gdzie złożyli kwiaty.
O 10:30 w Kościele Matki Boskiej Królowej Polski została odprawiona msza w intencji ojczyzny, powiatu i miasta.