najlepsze pomysły biznes co to jest
Definicja: Już po raz czwarty kapituła Konkursu na Biznesplany wybrała 10 najlepszych pomysłów na.

Czy przydatne?

Co znaczy Najlepsze pomysły na biznes

Słownik: Już po raz czwarty kapituła Konkursu na Biznesplany wybrała 10 najlepszych pomysłów na biznes.
Definicja: W tym roku wpłynęło rekordowo wiele prac. Ponad 1,5 tys. osób zgłosiło 750 pomysłów na interes. Zwycięzcą tegorocznej edycji Konkursu na Biznesplany został Tomasz Wiśniewski z Torunia z pomysłem sondy ultradźwiękowej dla osób niewidomych. Drugie miejsce zajął Artur Janus z Szydłowca, który wymyślił serwis internetowy e-bejbik.pl, zawierający rekomendacje wytwórów dla dzieci i rady wychowawcze dla rodziców. Na trzecim miejscu uplasowała się Natalia Papała z Warszawy z pomysłem „Private Assistant”, a więc prywatnym asystentem, który będzie ułatwiał podróiż obcokrajowcom.


Najwięcej prac wpłynęło z Mazowieckiego, ponieważ 242. Na drugim miejscu znalazła się Wielkopolska z rezultatem 89 prac. Kujawsko-Pomorskie w tym roku zajęło trzecie miejsce gromadząc 78 biznesplanów. Czwarte miejsce przypadło Pomorskiemu z 49 biznesplanami, tuż za pomorskiem uplasowało się Małopolskie z 48 pracami. Z kolei 46 pomysłów na interes wpłynęło z Dolnegośląska. Partnerem Konkursu na Biznesplany jest Fundacja BRE Banku.


Tomasz Wiśniewski jest ubiegłorocznym absolwentem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pracę magisterską pisał na temat: „Sonda ultradźwiękowa dla osób niewidomych” i jego pomysł na interes wiąże się z chęcią pomocy osobom niewidomym i słabowidzącym w poruszaniu się zarówno w przestrzeniach zamkniętych, jak i otwartych. Specjalne urządzenie – sonda ultradźwiękowa – wyglądem przypominająca małą latarenkę wysyła falę ultradźwiękową i odbiera echo odbite od przeszkody. Dlatego osoba niewidoma wie w jakiej odległości znajduje się przeszkoda i jak wymienia się ten dystans stosunkowo jej poruszania się. Wydatek wyprodukowania urządzenia (pomijając obudowę) wyniósłby ok. 50zł.


Artur Janus z Szydłowca chce założyć serwis internetowy www.e-bejbik.pl. W pierwszej fazie działalność spółki będzie się skupiać na nauki najmłodszych przez multimedia: gry, zabawy, kreskówki, labirynty i tym podobne, stanowiące autorskie projekty. E-bejbik będzie portalem, zawierającym forum dyskusyjne, rady edukacyjne i wychowawcze dla rodziców i rekomendacje nowych wytwórów na rynku edukacyjnym i zabawkarskim dla najmłodszych. Spółka będzie również właścicielem sklepu internetowego z artykułami dla dzieci: książeczki, gry, akcesoria i stroje na specjalną okazję.Natalia Papała, studentka dziennikarstwa UW ma pomysł na firmę „Private Assistant”. Oferta jest skierowana głównie do przedsiębiorców i menadżerów i spółek i korporacji, które rozwijają kontakty międzynarodowe albo międzymiastowe. Osobisty asystent ma pomóc gościom zapraszanym poprzez te spółki w tych czynnościach jak: odbiór z lotniska, pomoc w zakwaterowaniu, transport, druk prospektów i dokumentów służbowych, przygotowanie prezentacji i organizacja spotkań towarzyskich i kulturalnych czy także opieka lekarska.

Autor następnego pomysłu, Michał Kowalski, jest studentem Kierowania w Wyższej Szkole Kierowania w Gdańsku. Antykwarius.pl to projekt, który ma na celu powstanie strony internetowej z możliwością zamieszczania ogłoszeń o używanych książkach szkolnych i z panelem zamiany książek w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Pomysłodawca zakłada współpracę z dyrekcjami szkół, antykwariatami i przychód z reklam umieszczanych na stronie i od szkół za korzystanie z Panelu „dla szkół”. W trakcie roku od stworzenia serwisu spółka ma trafić do 10% uczniów zainteresowanych kupnem książki i 3% uczniów zainteresowanych sprzedażą książki w Polsce.


Trzech informatyków :Kamil Słabosz, Łukasz Schabowski i Piotr Relidzyński mają pomysł na powstanie serwisu społecznościowego „AleBobas.pl” dla rodziców, którzy chcą pochwalić się swoim dzieckiem (zdjęcia, filmy, nagrania dźwiękowe) i jego postępami rodzinie czy znajomym (forum, blog). Rodzice mogliby również zmieniać doświadczenia wychowawcze, uzyskać rady i wiadomości na temat wszelkich wytwórów i sklepów dla dzieci i uczestniczyć w organizowanych konkursach, promocjach i tym podobne,, Celem jest zdobycie 10000 użytkowników w Polsce w ciągu roku. Dwóch spośród trzech pomysłodawców jest rodzicami i widzą zapotrzebowanie na tego typu usługę na rynku.
Paweł Dzięcielski z Mińska Mazowieckiego chce utworzyć firmę Mobyplan, której celem będzie uruchomienie mechanizmu świadczenia usług mobilnych (marketingu mobilnego), opartych na użyciu aparatu fotograficznego zawartego w telefonie komórkowym i dwuwymiarowych kodów kreskowych. Stworzenie baza wytwórów i dlatego użytkownicy będą mogli na przykład szybko sprawdzić cenę perfum w sklepie i uzyskać dane gdzie mogą je kupić najtaniej i od razu zamówić poprzez telefon. Również spółki i agencje marketingowe będą mogły skutecznej dotrzeć do klientów. Mobyplan to sposobność powstania bardzo szeroko pojętego wachlarza usług.

Krzysztof Łojniewski studiuje na Politechnice Białostockiej. Jego pomysłem na interes jest serwis internetowy w formie wyszukiwarki ofert pracy „pracaa.pl”, która będzie wyręczała użytkownika, podsuwając mu interesujące go ogłoszenia opublikowane w polskim Internecie. Będzie on otrzymywał okresowe powiadomienia za pośrednictwem poczty email o nowo opublikowanych ofertach. Witryna będzie wzbogacana o artykuły na temat znajdowania pracy, kierowania czasem, efektywności i rozwoju osobistego, zaś w przyszłości zostanie przekształcona w wirtualny panel do kierowania karierą. Przychody spółka będzie uzyskiwać od poszczególnych portali pracy i z reklam.


Agnieszka Bauman chce we Wrocławiu założyć Pralnię Samoobsługową H2O. Klienci będą mogli tam wyprać, wysuszyć i wyprasować własne pranie, lecz również odpocząć na kanapach, napić się czegoś, skorzystać z internetu, przeczytać prasę czy przy okazji nawiązać nowe znajomości. Pomysłodawczyni widzi zapotrzebowanie na tego typu usługę, ponieważ potencjalnych klientów, których nie stać na kupno własnej pralki jest wielu, również mnóstwo studentów wozi ubrania do rodziny czy znajomych i tam je pierze. Przystępne ceny, które zaproponuje spółka gwarantują, zdaniem Agnieszki, efekt.
Elżbieta Matus studiuje informatykę na Politechnice Białostockiej. Jej spółka „REFUNDDOT” zajmowałaby się zwrotem podatku VAT podróżnym, którzy przedstawią stosowne dokumenty wywozu towarów poza teren UE i kontrolowaniem poprawności wypełnienia dokumentów TAXFREE pod względem formalnym. REFUNDDOT zajmie się także współpracą z organami celnymi i skarbowymi i rozliczaniem podatku i sprawdzaniem autentyczności dokumentów TAXFREE. Placówki spółki usytuowane będą wzdłuż granicy wschodniej UE i w większych miastach w centrach handlowych i przy drogach wyjazdowych na wschód.

Trzej studenci UW Piotr Jutkiewicz, Norbert Kołos i Michał Stokłosa studiują na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Wydziale kierowania UW. Są w trakcie pisania prac magisterskich nawiązujących do projektu Business Foresight (BF) i chcą ów projekt wcielić w życie. Ich spółka miałaby nowe podejście do prognozowania biznesowego. Jej ofertę stanowi innowacyjne połączenie outsorcingu, wiedzy specjalistów, a również oprogramowania komputerowego. Rozwiązania te pozwalają na prognozowanie przyszłości spółki i tworzenie analiz scenariuszowych z wykorzystaniem zaawansowanych metod statystycznych i ekonometrycznych nawet osobom mającym o prognozowaniu i analizie danych niewielkie definicja.

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości to największa w Polsce organizacja promująca przedsiębiorczość wśród młodych osób. Obecnie działa 31 oddziałów AIP przy najlepszych uczelniach w państwie. AIP funkcjonują w oparciu o procedury mechanizmu kierowania jakością PN-EN ISO 9001:2001, są wpisane do Krajowego mechanizmu Usług i Krajowej Sieci Innowacji.


Mecenasem AIP jest Euro Bank SA. Partnerzy AIP: Comarch, PKP Intercity, InterContinental Warszawa