festiwalu patronatem ithink co to jest
Definicja: W Sulęcinie trwają gorączkowe przygotowania do Europejskiego Festiwalu Muzyki - WAKE UP.

Czy przydatne?

Co znaczy 8 dni do Festiwalu pod patronatem iThink

Słownik: W Sulęcinie trwają gorączkowe przygotowania do Europejskiego Festiwalu Muzyki - WAKE UP & LIVE!.
Definicja: Przypominamy wszystkim tym, którzy wybierają się na festiwal, iż impreza odbędzie się 2 maja br. na obiektach Sulęcińskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w ramach Dni Sulęcina.

- Nasz Festiwal ma również charakter przeglądu, który umożliwi młodym zespołom zaprezentowanie swojej twórczości szerszej publiczności na profesjonalnej scenie, z profesjonalnym nagłośnieniem i z profesjonalna obsługa. Dzięki tej imprezie muzycy mają okazję pozyskać nowe doświadczenia i nawiązać nowe znajomości z innymi muzykami z całej Europy- mówi Jacek Filipek organizator festiwalu.

Jak się dowiedzieliśmy Telewizja Ultra TV będzie nagrywać materiał z imprezy, który zostanie wyemitowany na stronie www.ultratv.pl . Będzie to ok. godzinne DVD i być może materiał zostanie wyemitowany na platformie ”n” na kanale Jurka Owsiaka OTV, lecz o tym jeszcze w maju.

Wśród zespołów, które zaprezentują się na scenie są pomiędzy innymi:

Zespół Dubska powstał w Bydgoszczy w 1999 roku. Początkowo ekipa grała szeroko pojętą muzykę dub. Dała się poznać jako kapela nieszablonowa i jedyna w swoim rodzaju, grająca w większości instrumentalne utwory, w których wiodącą rolę odgrywała rozbudowana sekcja dęta. Później etapowo muzyka zespołu ewoluowała w stronę bardziej piosenkową, nie pozbawioną równocześnie obiektów dubu.
W 2005 roku wytwórnia Mami Records wydała pierwszą oficjalną płytę ekipy zatytułowaną zwyczajnie "Dubska". Od tej pory zespół zaczął często koncertować. Wystąpił na większości festiwali reggae w Polsce, takich jak: Afryka w Toruniu, Ostróda Reggae Festiwal, Winter Reggae w Gliwicach, Gorzyce Reggae Festiwal, Nie Zabijaj w Olesnie, Reggae na Piaskach w Ostrowie Wielkopolskim, Reggae nad Wartą w Gorzowie Wielkopolskim, a również na Przystanku Woodstock.

Płyta Dubska zebrała bardzo pozytywne recenzje zarówno krytyków jak i publiczności. Charakterystyczny styl, dwóch równorzędnych wokalistów, genialna sekcja rytmiczna i świetna sekcja dęta, to główne zalety zespołu, które sprawiają, iż kapela jest świetnie przyjmowana na koncertach i pomimo młodego wieku jest zaliczana do najlepszych grup reggae w Polsce. Reggae-kwartalnik "Free Colours", umieścił w drugim numerze wyniki plebiscytu podsumowującego 2005 rok na polskiej i zagranicznej scenie reggae.


Kasa Chorych to prawdziwa legenda polskiego blues-rocka. Zespół należy do grona najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki (nie tylko bluesowej). W połowie lat osiemdziesiątych własną muzyka przyczynili się do tego, iż polski blues nabrał nowego, świeżego wymiaru. Wnieśli do tej muzyki zastrzyk ożywczej energii i pomysłów powodując, iż bluesem zainteresowali się również młodzi ludzie. To dzięki Kasie Chorych muzyka bluesowa rozbrzmiewała na najważniejszych festiwalach rockowych w Polsce. Do dnia dzisiejszego utrzymują się w czołówce pomimo tego, iż konkurencja w formie młodych wykonawców jest bardzo silna.

Patronat nad festiwalem sprawuje www.iThink.pl