stracił tysięcy złotych co to jest
Definicja: oszustami słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Stracił 30 tysięcy złotych

Słownik: Wczoraj po południu następna starsza osoba została oszukana na monety. 80-letni mężczyzna stracił 30 tys. zł. Policja ponownie ostrzega przed oszustami.
Definicja: Wczoraj po południu do dyżurnego słupskiej komendy zgłosił się 80-letni słupszczanin i powiadomił, iż został oszukany na ponad 30.000 zł.

Jak ustalili policjanci do zdarzenia doszło na ul. Łajming Pl. Zwycięstwa.Tego dnia 80-latek wypłacił z banku własne oszczędności â�� ponad 30 tys. zł. Kiedy wyszedł z budynku podszedł do niego mężczyzna w wieku 28-30 lat, blondyn, szczupłej budowy ciała, wzrostu ok. 180 cm i w języku rosyjskim zapytał o najbliższy kantor.

Pokrzywdzony zaczął wyjaśniać jak trafić do kantoru. W trakcie rozmowy podszedł do nich inny mężczyzna - w wieku ok. 40 lat, ubrany w czarną kurtkę ortalionową i siwe spodnie. Po polsku zapytał w czym może pomóc. Mężczyzna mówiący po rosyjsku wyjął z torby kilkadziesiąt sztuk złotych monet i oznajmił, iż chce je sprzedać.Starszy z oszustów bez namysłu zainteresował się kupnem złotych monet i zapłacił za nie 10 tys. zł. Następnie poszedł do pobliskiego kantoru. Po krótkiej chwili wrócił i opowiedział, iż każdą z monet można sprzedać po 1.500 zł.

80-letni słupszczanin zainteresował się kupnem pozostałych 30 rzekomo złotych monet. Zaproponował, iż kupi je po tys. zł za sztukę. Łącznie zainwestował 30 tys. zł.

by upewnić się, iż zrobił dobry biznes zaraz po transakcji poszedł sprawdzić kupione monety. Na poczcie okazało się, iż nie to są złote monety. Staruszek nie mógł w to uwierzyć.

Monety miały oznaczenie One Penny. Ich wartość to ok. 10 groszy za sztukę.