polonijni esbecy zostaną co to jest
Definicja: współpracowników SB pośród Polonii. Kiedy Polonia pozna własną prawdziwą historię.

Czy przydatne?

Co znaczy Czy polonijni esbecy zostaną deportowani z USA?

Słownik: Istnienie tak zwany "klauzuli Kiszczaka" uniemożliwia od kilkunastu lat odtajnienie dokumentów dotyczących między innymi działalności tajnych współpracowników SB pośród Polonii. Kiedy Polonia pozna własną prawdziwą historię?
Definicja: Od 18 lat, w wolnej już Polsce funkcjonują regulaminy (tak zwany "klauzula Kiszczaka"), które nie pozwalają odtajnić dokumentów zebranych w archiwach Instytutu Pamięci Narodowej. Materiały te dotyczą między innymi działalności sekretnych współpracowników SB i komunistycznego wywiadu wojskowego wśród Polonii.

Dokumenty te mogłyby zostać odtajnione, gdyby się na to zgodził Prezes IPN, dr.Kurtyka i szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Materiały, których dalsze utajnianie chroni naprawdę "kapusiów" polonijnych, nie mogą zostać ujawnione, gdy szkodziłoby to rzekomo bezpieczeństwu RP ! Można przyjąć całkiem śmiało, że to jest jedynie pretekst.

Polonia coraz częściej upomina się o odtajnienie dokumentów, które obrazują prawdziwą jej historię. Nie można wykluczyć, że wielu byłych agentów komunistycznych w dalszym ciągu pracuje w polonijnych organizacjach, mass mediach etc. Dlatego ekipa polonijnych działaczy zwróciła się do Marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego o natychmiastowe odtajnienie akt SB i wywiadu wojskowego, aby poznać nazwiska polonijnych donosicieli.

5 kwietnia w chicagowskiej siedzibie Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej wygłosiłem na ten temat prelekcję, która spotkała się z bardzo sporym zainteresowaniem. Największa gazeta polonijna "Dziennik Związkowy" opublikował na ten lustracji środowiska polonijnego mój obszerny artykuł. Wziąłem udział w kilkunastu programach radiowych i telewizyjnych.

Marszałek Komorowski odpowiedział już na jeden z listów Polonii i nalezy przypuszczać, że już niedługo poznamy prawdę na temat działań agentów komunistycznych służb szczególnych działających na szkodę Polonii po 1945 roku.

przypadek agentów komunistycznych w stanach zjednoczonych ameryki może być diametralnie różna od tej w Polsce. W naszym państwie nie dzieje im się specjalna krzywda po ujawnieniu ich nazwisk. w stanach zjednoczonych ameryki mogą stanąć przed sądem i zostać skazani za przestępczą działalność na rzecz obcego wywiadu. Dlatego komunistyczni sekretni współpracownicy podejmują ostatnio szereg działań, aby nie dopuścić do ujawnienia ich nazwisk. Dzisiaj żyją sobie w dostatku na terenie USA, regularnie jako szanowani przedsiębiorcy. Należy w tym miejscu dodać, że regularnie kapitał na uruchomienie biznesu w stanach zjednoczonych ameryki otrzymywali od swych oficerów prowadzących z SB czy PRL-owskiego wywiadu wojskowego.

PSPolecam – echa mojej wizyty w stanach zjednoczonych ameryki w kwietniu 2008 – wciśnij:


1. stosunek telewizyjna ze spotkania dr.Ciesielczyka z Polonią w Chicago:


http://tvpchicago.tv/699/720.html


- wciśnij „REPORTAŻE - TUTAJ WYBIERZ Z LISTY” i wybierz: „Spotkanie Ciesielczyka z Polonią” -dwie części- można otworzyć w Internet Explorer


----------------------------------------------------


2. Rozmowa z dr.Ciesielczykiem w chicagowskiej telewizji:


http://www.tvpchicago.tv/699/7201.html


- wciśnij „WYWIADY-TUTAJ WYBIERZ” i wybierz „Wywiad z Ciesielczykiem”


-----------------------------------------------------


3. Rozmowa z Ciesielczykiem w Radio WPNA, 4 kwietnia 2008:
http://jvlradio.com/audio/mc_20080404.mp3


i zdjęcia z wizyty u red. Łucji Śliwy:


http://www.jvlradio.com/weblog/?cat=9


----------------------------------------------------


4. Artykuł Ciesielczyka w „Dzienniku Związkowym”, Chicago, 4.04.2008:


http://m.ciesielczyk.salon24.pl/68877,index.html