uczniowie kcyni ławach co to jest
Definicja: Całbeckim słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Uczniowie z Kcyni w ławach sejmikowych

Słownik: Członkowie Młodzieżowej Porady Miejskiej Kcyni (uczniowie szkół ponadgimnazjalnych) spotkali się w poniedziałek 14 kwietnia z marszałkiem Piotrem Całbeckim.
Definicja: Młodzi działacze poprzez chwilę mogli poczuć się jak radni z naszego województwa kiedy zasiedli w fotelach sali sesyjnej sejmiku. Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy pochodzącego z Kcyni radnego sejmiku Adama Krolla.Prowadzący spotkanie Bartosz Nowacki, członek Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego opowiedział o strukturze, zadaniach samorządu województwa i pracy radnego. Podkreślił, iż warto interesować się sprawami związanymi z samorządem, bo każdy mieszkaniec województwa ma na nie wpływ uczestnicząc w wyborach samorządowych, zarówno jako wybierający jak i wybierany.

- Pierwszy krok już zrobiliście, ponieważ zasiadacie w fotelach radnych. Teraz chwilę na drugi. Trzeba wystartować w wyborach. â�� żartował marszałek Całbecki.Aktywność gości przejawiała się ciekawymi pytaniami dotyczącymi min: inwestycji w ramach przygotowań do Euro 2012, co zrobić, by zostać radnym i wysokość diety radnego.

Wizyta w Urzędzie Marszałkowskim była częścią wycieczki młodych radnych do Torunia