swastyka popularnej grze co to jest
Definicja: Czy swastyka, która pojawiła się w polskiej grze internetowej Arena Albionu obraża.

Czy przydatne?

Co znaczy Swastyka w popularnej grze !

Słownik: Czy swastyka, która pojawiła się w polskiej grze internetowej Arena Albionu obraża uczucia graczy?
Definicja: Swastyka wywoła ogromne wzburzenie wśród graczy, sprawiło to pojawieniem się nowej lokacji Raaniidil i Dzielnicy 1000-Rzemiosł w Parhas, w znanej polskiej grze internetowej Arena Albionu (www.arena-albionu.pl). Zrodziły się wątpliwości i zgłoszenia od rozdrażnionych graczy, iż znak określający wiarę hinduistyczną jest w kontrowersyjnym kształcie. Zarzucono twórcom gry, iż znak w kształcie swastyki obraża uczucia graczy i propaguje faszyzm w Polsce. „W grze Arena Albionu swastyka to symbol religijny charakteryzujący hinduizm, w żadnym wypadku nie powstał on na podstawie symboli faszystowskich” – odpowiada na zarzuty autor gry.
Jak to zwykle bywa w Arenie Albionu, wspólnie z pojawieniem się nowej osady została umieszczona nowa grafika tegoż miejsca. Gracze, którzy zdecydowali się przyjąć obowiązującą tam wiarę są rozpoznawani po symbolu, który jest w kształcie swastyki. Warto dodać, iż w Arenie Albionu jest sześć wyznań religijnych i każde z nich ma swój indywidualny znak. Symbole te są widoczne dla graczy i dzięki nim uczestnicy rozgrywki widzą, na pierwszy rzut oka, kto, jaką reprezentuje wiarę.
Jak mówią twórcy Areny Albionu - "nikt nie zamierzał obrażać niczyich uczuć, gdyż dopóki faszyści nie oparli swojej symboliki na znaku swastyki, to symbol ten od zarania dziejów zarówno w Europie jaki i Azji, a nawet wśród Indian w Ameryce Północnej, symbolizował ognisko domowe, dobry los i w ogóle dobre szczęście. Hindusi, buddyści i dżiniści uważają swastykę za święty symbol".
Swastyka może mieć ramiona zgięte w prawo lub w lewo. Prawoskrętna jest talizmanem przynoszącym szczęście, bywała symbolem bogiń, czyli płodności. Lewoskrętna łączona jest ze znakiem nocy i magii, lecz także kobiecości. Buddyści umieszczają ją na piersiach Buddy, jako znak serca i praw. Hindusi widzą w niej źródło pomysłowości, a wyznawcy dżinizmu znak osobowości. W Indiach można ja zobaczyć prawie wszędzie, na drzwiach domów, naczyniach. W Azji swastyka to znak szczęści i obrony przed urokiem.
Kilku graczom Areny Albionu swastyka skojarzyła się z faszyzmem. Prawdą jest z kolei, iż to Hitlerowcy przyjęli ten symbol z kultur Wschodu, dla nich czarna swastyka stała się symbolem walki „z Żydami i komunistami”. Niektórzy gracze poczuli się dotknięci i urażeni, iż w grze są propagowane symbole faszystowskie, nie ma się jednak co się dziwić, bo w Arenie Albionu jest aktualnie prawie 6.000 aktywnych kont graczy i jak to w życiu, spośród takiej ogromnej liczby osób, zawsze znajdzie się ktoś „niedoinformowany”.

Arena Albionu zmieszczona pod adresem elektronicznym www.arena-albionu.pl to oryginalna, kompletnie polska gra online typu MMORPG, której akcja toczy się w realiach średniowieczu. Gra jest bezpłatna, działa w systemie turowo-rzeczywistym i oparta jest w pełni na przeglądarce internetowej. Aby zagrać, wystarczy założyć konto na stronie gry www.arena-albionu.pl. Grafika w grze jest bardzo różnorodna, bajecznie kolorowa. Dziesiątki map, obrazki elementów, broni i modele postaci wyglądają bardzo klimatycznie. Postać posiada swój wiek i stosunkowo upływu gry staje się coraz starsza. Po założeniu konta w grze, gracz zaczyna własną przygodę na Wyspie Dziewic, gdzie poznaje mechanikę gry i po wykonaniu ustalonych zadań może wybrać wiarę i przenieść się do jednej z pięciu osad: islamskiej Zigury, prawosławnego Orgrodu, katolickiego Albionu , taoistycznego Kurkor albo hinduistycznego Raaniidil.. W każdej z osad jest król: sułtan, car, król albo schogun, mahardża, który jest przeważnie wybierany poprzez arystokrację populacji osady. król nadaje prawa w osadzie, zwołuje własną osobistą gwardię, nadaje ziemię zasłużonym postaciom. Interakcja pomiędzy graczami jest wykonywana przez rozmowy, handel czy wspólne działania z innymi użytkownikami.Gra online Arena Albionu przenosi gracza do spójnego świata, budowanego poprzez lata. Gracz wciela się w role rycerza z odpowiednią wiarą. zaczyna własną przygodę jako zwyczajny szary giermek z odrobiną talarów w sakiewce. Z czasem zarabia większe kapitał, zwiększa swój dorobek, zdobywa doświadczenie, prowadzi handel, walczy i awansuje na wyższe poziomy