creamfields 2008 co to jest
Definicja: zjadą fani nowych brzmień z całej Polski i Europy słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Creamfields 2008

Słownik: Największy na świecie festiwal muzyki elektronicznej i klubowej Creamfields po raz następny zawita do Polski. 16 sierpnia 2008 roku do Wrocławia zjadą fani nowych brzmień z całej Polski i Europy.
Definicja:

Sasha i John Digweed pierwszymi gwiazdami Creamfields Poland 2008

W trakcie osiemnastu godz., na pięciu scenach wystąpi kilkudziesięciu wykonawców, w tym największe światowe gwiazdy. Pierwszymi oficjalnymi gwiazdami tegorocznego Creamfields Poland są Sasha i John Digweed !

Tegoroczna edycja Creamfields Poland będzie już czwartym polskim wydaniem tego największego na świecie festiwalu muzyki elektronicznej. Własne korzenie ma on w Wielkiej Brytanii, jednak dziś logo marki Cream - charakterystyczny „wiatraczek” sygnuje największe festiwale muzyki elektronicznej w różnych zakątkach świata ! Gdziekolwiek ten festiwal się pojawił, począwszy od macierzystego Liverpoolu przez Belgię, Irlandię, Hiszpanię, Rosję, Czechy, aż po Argentynę i Chile osiągnął spektakularny efekt. O wyjątkowości tego festiwalu decyduje między innymi jego muzyczne zróżnicowanie. W trakcie jednej imprezy spotkają się ze sobą niemal wszystkie istotne gatunki muzyki elektronicznej. Jak mówił Fatboy Slim ”Creamfields jest unikalny, wyrazisty i zawzięcie hedonistyczny”. Ponieważ Creamfields to coś znacząco więcej niż festiwal. To spotkanie z pozytywną energią, nieskrępowaną radością, nowymi, różnorodnymi brzmieniami i najnowszymi trendami w kulturze. Wspaniała atmosfera, doskonała muzyka i pozytywni ludzie – to właśnie jest Creamfields!

Kolejnymi artystami, którzy wystąpią na tegorocznej polskiej edycji festiwalu Creamfields są Hernan Cattaneo i Eddie Halliwell. Festiwal odbędzie się we Wrocławiu już 16 sierpnia 2008 roku. Do stolicy Dolnego Śląska zjadą fani nowych brzmień z całej Polski i Europy. W trakcie osiemnastu godz., na pięciu scenach wystąpi kilkudziesięciu zagranicznych wykonawców, w tym największe światowe gwiazdy.

John Digweed

John Digweed to brytyjski Dj i producent, który jest aktualnie jedną z w najwyższym stopniu rozpoznawalnych postaci na scenie progressive house. Jego talent i zdolności od wielu lat doceniają klubowicze z całego globu wybierając go zawsze na wysokich miejscach w konkursie zorganizowanym poprzez DJ Magazine. W ostatnim notowaniu John Digweed uplasował się na 3 miejscu na świecie ! W swojej muzycznej karierze wydał sporo mixów i zagrał na wszystkich najważniejszych festiwalach muzyki elektronicznej. Dzięki olbrzymiej popularności prowadzi w londyńskiej stacji Kiss 100 własny dwugodzinny program radiowy pod nazwą „Transitions”, który jest aktualnie transmitowany poprzez stacje radiowe w 12 państwach na świecie ! Już 14 kwietnia 2008 roku pojawi się najnowsza kompilacja stworzona poprzez Johna Digweeda - Transitions Vol. 4. Na mixie trwającym 73 minuty znajdziemy 22 utwory. Usłyszymy tam znane już Ink & Needle, Guy J, Pig & Dan jak również premiery w formie Henry Saiz, Myers Briggs czy także Soliquid. Do Polski Johna Digweed przyjedzie po raz pierwszy i zaprezentuje się wspólnie z Sashą w specjalnym przygotowanym na Creamfields Poland unikatowym secie !

SASHA
Sasha uważany jest za jednego z najciekawszych na świecie twórców muzyki elektronicznej. W najnowszym rankingu DJ Magazine zajmuje 5 miejsce. W swoich setach gra sporo gatunków muzycznych od electronic dance poprzez trance, breaks, progressive i deep house po liquid groove. Jako jedyny producent został poproszony poprzez The Chemical Brothers o zrobienie remiksu ich kawałka - Out of control, który następnie pojawił się na ich płycie. W 1998 współpracował również z Madonną tworząc "Ray Of Light" i "Substitute for Love/ Drowned World". Rok później ukazała się gra „Wipeout 3” wspólnie z płytą cd zawierającą soundtracki. Sasha był twórcą aż pięciu z nich. Pod nazwą “Northern Exposure” tworzy muzykę w duecie Johnem Digweedem, z którym wystąpi na tegorocznej edycji Creamfields.

Hernan Cattaneo

Techniczna precyzja, bezbłędna, wysmakowana selekcja i niepowtarzalna latynoska aura sprawia, iż Argentyńczyk Herman Cattaneo jest dziś jednym z w najwyższym stopniu rozchwytywanych Dj-ów na świecie. W swojej karierze potrafił zagrać nawet 200 koncertów rocznie, grając między innymi na tak ogromnych festiwalach jak Creamields czy Clapham Common w Londynie, gdzie jego występ oglądała 70-tysięczna publiczność! Po wytypowaniu go w 2001 roku jako "Best Newcomer DJ" na prestiżowym Pacha Ibiza Awards, został zaproszony do prowadzenia własnego autorskiego programu w jednej z największych argentyńskiej rozgłośni radiowych METRODANCE. W plebiscycie DJ Mag Herman Cattaneo uznawany był wielokrotnie za jednego z najlepszych DJ-ów świata (w 2004 roku znalazł się między innymi na 6 pozycji na świecie). W trakcie jego występu na Creamfields Poland możemy oczekiwać nadzwyczajny eclectic deep house, tribal i progressive sets !

Eddie Halliwell

Eddie Halliwell to na pewno jeden z najciekawszych DJ-ów na świecie. Jest artystą, którego nie tylko się słucha, lecz w pierwszej kolejności ogląda. Jego występy należą gdyż do nadzwyczajnie widowiskowych. Nie chodzi tu jednak o oprawę wizualną sceny, ale o to, w jaki sposób Eddie przekazuje własną energię słuchaczom. Oprócz tej niesamowitej interakcji z publiką jego największym atutem są jednak w pierwszej kolejności zdolności DJ-skie. Potrafi on idealnie dobierać materiał i dobrze go miksować stosując częste scratche. To zapewne właśnie z tych wszystkich powodów podwójnie został ogłoszony DJ-em roku magazynu MixMag. Od dawna Eddie prowadzi również w BBC Radio 1 własny, cotygodniowy program, gdzie rozkręca imprezę w czwartkowe noce. Jego niezwykłe zdolności DJ-skie zostały szybko zauważone również poprzez firmę Pioneer, której Eddie Halliwell pomaga aktualnie w tworzeniu następnej generacji technologii DJskich!


Data: 16.08.2008
Miejsce: Wrocław
Bilety: Promocyjna pula biletów 14.04.2008 na www.ftb.pl

Więcej już niebawem na www.creamfields.pl