nocny patrol rodem rosji co to jest
Definicja: słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Nocny patrol rodem z Rosji

Słownik: „Nocny patrol” cieszył się wielkim zainteresowaniem czytelników w Rosji. Nic dziwnego – takiej stolicy nie znają nawet jej najstarsi mieszkańcy.

Definicja:

Akcja tej powieści toczy się we współczesnej Moskwie, która na co dzień nękana się typowymi problemami stolicy – bogactwo miesza się z biedą, surowa władza ściga i zamyka zupełnie niewinnych ludzi. W nocy zaś rozpoczyna się „Świat zmroku” – wtedy do akcji wkraczają wilkołaki, wampiry, wróżki i wszystkie powstania, jakie tylko wymyślili sobie w historii pisarze fantastyki. Ktoś rzuca klątwę, która pozwala tym niesamowitym stworom gwałcić, zabijać i rabować mieszkańców Moskwy. Władze są przerażone i własnymi ludzkimi środkami nie są w stanie sobie z tym poradzić. Jedynie „Nocny patrol” – sekretna organizacja może zmierzyć się z niebezpieczeństwem i ochronić świat przed zgubnym połączeniem ze Strefą Mroku. Czy to się uda?

Siergiej Lukjanienko stworzył niesamowitą powieść fantasy, która wciąga nawet zaciekłych przeciwników tego gatunku. Pełna humoru, refleksji nad życiem w Moskwie, i fantastyki na stałe wpisze się w obligatoryjne pozycje z tego gatunku. Dawno już nie spotkałem się z czymś takim. To jest niesamowita powieść, która łączy w sobie odrobinę klasycznego horroru, dużą dawkę fantastyki i masę innych gatunków.


Świetna narracja tylko zachęca do czytania. Aczkolwiek autor porusza sporo wątków, czytelnik nie gubi się w tej książce. Nawiasem mówiąc taka mnogość sytuacji i postaci tylko zachęca do dalszego czytania i poznawania świata stworzonego poprzez autora.


Kiedy piszę tę recenzję na poslki rynek wchodzi kontynuacja powyższej książki - już po pierwszych stronach mogę powiedzieć, iż w niczym nie ustępuje poprzednim częściom tej historii. W Edynburgu zostaje zamordowany młody Rosjanin. Na ciele ma dziwne ślady, jakby po ukąszeniu. Od razu wiadomo, kto może być odpowiedzialny za to morderstwo - wszystkie poszlaki wskazują na wampira. Po krótkim śledztwie okazuje się, iż zjawisko nie jest typowe - ten i inne przypadki wskazują, iż na świecie zawiązał się spisek, który ma na celu... no właśnie. Zapraszam do lektury tej jak i innych ksiażek Siergieja Lukjanienki.

„Nocny patrol”


Łukjanienko Siergiej


Wydawnictwo MAG

2007