kilka powodów co to jest
Definicja: o sytuacji politycznej i mentalnej słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Kilka powodów

Słownik: o sytuacji politycznej i mentalnej....
Definicja:

Czasem , gdy myślę o sytuacji w Polsce przychodzi mi do głowy przypadek w której osoby podrzucają sobie gorący element , nikt nie chce go trzymać , ponieważ parzy. W naszym państwie jest bardzo podobnie , winę za sytuację partia rządząca chce za wszelaką cenę zrzucić na innych. Tj. wbrew pozorom nadzwyczajnie istotna kwestia , gdyż nie chcąc brać za nic odpowiedzialnośći nie będzie chciała niczego zmienić albo inaczej będą próaby zniszczenia domniemanych wrogów. W razie rządu konserwatystów , populistów lewicowych i prawicowych takim wrogiem będą media , to także każda krytyka ze strony mediów jest ripostowana w róznoraki sposób.


Jednak rząd ma również oddanych zwolenników mediach , choćby media skupione wokół ojca Rydzyka i wielu pubicystów i dziennikarzy. Czy to dobrze? Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi , jedno jest pewne zarysowuje się podział na Poskę "propisowską" i Polskę "liberalną" , a to już bardzo źle. Jeżeli nie będziemy przemawiać wspólnym głosem nasza pozycja w UE będzie na pewno osłabiona. Drugim zagrożeniem jest sposobność wrośnięcia w mentalność Polaków takiego podziału , to byłaby katastrofa . Do tego nie można dopuścić za wszelaką cenę ,chyba jedynym metodą , by tego uniknąć jest zaprzestanie lansowania takiego właśnie podziału poprzez media wierne władzy , zresztą wystarczy wziąść do ręki pilota czy którąś z prorządowych gazet . Taki podział byłby ponurym fenomenem w całej historii Polski , gdyż Poalcy zawsze potrafili się solidaryzować , aczkolwiek czasem w czasach pokoju i względnego wzrostu bywały sytuacje nie do zniesienia na przykład nietolerancja wobec mniejszości narodowych w II RP , jednak tam świadomość wspólnoty byla tak silna , iż naród polski mimo wielkich strat wojennych nie załamał się.


W słynnej IV RP afera goni aferę , zwyczajni ludzię są bardzo zdezorientowani . Życzyłbym sobie oczyszczenia atmosfery wokół polityki , przeszlości i Kościoła , ponieważ społeczeństwo jest jak ludzki organizm , ;aby dobrze funkcjonował istotne jest sprawne działanie każdego narządu i dlatego czasem trzeba go leczyć , lecz wszyscy wiemy , iż warto.