jakiego patriotyzmu potrzeba co to jest
Definicja: słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Jakiego patriotyzmu nam potrzeba?

Słownik: Patriotyzm – szacunek, miłości, oddanie dla swojego państwie.
Patriotyzm lokalny szacunek, miłość oddanie dla swojego miasta regionu.
Definicja: Wszystko to pięknie brzmi, tylko czy każdy z nas mógłby powiedzieć ‘jestem patriotą’. Obraz współczesnego patriotyzmu ogranicza się do okazjonalnych gestów. Kibicowanie polskim (lokalnym) drużynom, odśpiewanie pierwszej zwrotki hymnu i to nie zawsze dobrze i z należytym szacunkiem.
Jaki patriotyzm powinniśmy uprawiać? Moim zdaniem, by być patriotą należy nauczyć się tego od podstaw, a tj. trudna edukacja. Hymn i kibicowanie to problemy, na których nie powinniśmy się tak skupiać.
Zacznijmy być patriotami we własnym domu, na własnym podwórku. Nasza rodzina to taki pierwszy naród, który uczy nasz jak szanować go (rodzinę i Polskę), powinniśmy go kochać a szybko staniemy się stuprocentowymi patriotami.
Naszemu narodowi potrzeba jasnych, klarownych dyrektyw jak postępować aby szczerze pokochać własna ojczyznę. Problemem polskich patriotów jest – jak już przedtem wspomniałam- ‘sezonowość’. Kibicujemy, cieszymy się z wygranej, płaczemy ze szczęścia. Śpiewamy hymn na baczność, z powaga. Kłócimy, sprzeczamy się o nasz państwo tylko wtedy, gdy widzimy w tym własny biznes. Co później? Nic. A sprawa j. polskiego. Czy umiemy mówić prawidłowa polszczyzna czy chcemy tego? Nie zawsze, a przecież to tez jest jakieś tam okazywanie szacunku dla Polski. Jak reprezentujemy nasz państwo na obczyźnie? Dopiero tam możemy poznać czy zależy nam na dobrej opnij ojczyzny. Najważniejsze, jak zachowujemy się wobec naszego bliźniego? Tak, tj. bardzo spory miernik naszego patriotyzmu.
Tak wiec nie wystarczy śpiewać na baczność hymnu, szanować godło i flagę musimy najsampierw nauczyć się szanować ludzi wokół nas. Zacznijmy lekcje patriotyzmu od siebie.
Szanuj bliźniego swego jak siebie samego a będziesz prawdziwym patriota.
Jakiego patriotyzmu trzeba ówczesnej Polsce? Patriotyzmu ‘swojego’ na początek.