integracyjny festiwal co to jest
Definicja: Tursk 2007. Honorowy patronat nad Festiwalem objął Wojewoda Lubuski – Wojciech Perczak.

Czy przydatne?

Co znaczy Integracyjny festiwal DPS

Słownik: W Sulęcińskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji odbył się XIV Festiwal Form Artystycznych Domów Pomocy Społecznej Województwa Lubuskiego Sulęcin – Tursk 2007. Honorowy patronat nad Festiwalem objął Wojewoda Lubuski – Wojciech Perczak.
Definicja: Festiwal Piosenki w tym roku wymienił formułę na Festiwal Form Artystycznych, dzięki czemu wzbogacił się o różnorodne gatunki prezentacji scenicznej. Jak co roku gości i uczestników witała Orkiestra Strażacka z Grochowa.
Festiwal rozpoczął hymn „tak aby się ludzie kochali” w wykonaniu zespołu „Nie dajmy się” z „Turskiego Domu”.
Andrzej Żelechowski – Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego, Bożena Sławiak – Radna Sejmiku Województwa Lubuskiego, Stanisław Kubiak – Starosta Sulęciński powitali gorąco mieszkańców domów pomocy socjalnej i przybyłych gości, a wspólnie z Elżbietą Rafalską – Wiceminister Pracy i Polityki socjalnej i Henrykiem Maciejem Woźniakiem – Przewodniczącym Sejmiku Województwa Lubuskiego otworzyli jedyny w swoim rodzaju maraton kulturalny. Na scenie zaprezentowało się ponad 200 artystów z 19 DPS województwa lubuskiego reprezentujących własne zdolności udowadniając tym, iż artystą można być w każdym wieku i miejscu. Było to wydarzenie kumulujące wszystkie rodzaje sztuki od piosenek po teatr i taniec.
Jury pod przewodnictwem Gerarda Nowaka – Dyrektora Regionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze bardzo wysoko oceniło poziom artystyczny wszystkich uczestników, przyznając jednogłośnie GRAND PRIX w kategorii zespołów wokalno-instrumentalnych dla zespołu „Nie dajmy się” z Turska i zespołowi z DPS w Bełczu w kategorii zespołów teatralno-tanecznych. Zdobywcy Grand Prix otrzymali nagrody Starosty Sulęcińskiego. Puchar Wiceminister Pracy i Polityki socjalnej dostał zespół z DPS w Gorzowie Wlkp. z Podmiejskiej – Bocznej, Puchar Wojewody Lubuskiego dostał DPS ze Szczawna, Puchar Dyrektora Wydziału Polityki socjalnej LUW dostał DPS z Kamienia Wielkiego, Puchar Starosty Sulęcińskiego dostał DPS z Szarcza, Puchar Dyrektora Regionalnego Centrum Animacji Kultury dostał DPS z Zielonej Góry, a Puchar Prezesa Stowarzyszenia Dyrektorów DPS Ziemi Lubuskiej dostał DPS Z Kożuchowa. Nagrodami dla domów był sprzęt rehabilitacyjny, gry zręcznościowe, sprzęt audiowizualny i gospodarstwa domowego. Piosenki w wykonaniu mieszkańców i terapeutów sprawiły, iż widowisko było roztańczone, kolorowe i radosne. Festiwal z każdym rokiem pogłębia integrację osób niepełnosprawnych, chorych, w podeszłym wieku ze środowiskiem lokalnym przez wspólną zabawę, która przełamuje wszelakie bariery.
Przewodniczący jury podziękował Andrzejowi Żelechowskiemu – Dyrektorowi DPS w Tursku za wzorcowo i metodycznie wykonywane cele festiwalu i „ pietyzm, jaki towarzyszy dbałości o rozwój tej imprezy gwarantuje, iż XV Festiwal będzie ogromnym sukcesem jego Dyrektora i wszystkich pracowników DPS województwa lubuskiego.” Z kolei Elżbieta Rafalska – Wiceminister Pracy i Polityki socjalnej na ręce Dyrektora przekazała paterę z gratulacjami i wyrazami uznania wszystkim organizatorom XIV edycji Festiwalu. Festiwal został dofinansowany ze środków PERON