czekając zmienę pokoleniową co to jest
Definicja: zdecydowanie Platforma słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Czekając na zmienę pokoleniową...

Słownik: Przed wyborami dwa lata temu nie miałem swojego faworyta do Parlamentu. Po roku czasu, gdy zobaczyłem co wyprawia PiS moje poparcie zdobyła zdecydowanie Platforma.
Definicja: Polityka zagraniczna PiSu, ośmieszanie się elit rządowych i prezydenta zarówno w państwie jak i za granicą zniechęciły mnie do tej partii. Nie poruszam tu nawet wątków ideologicznych, ponieważ chcę zwrócić uwagę na coś zupełnie innego.

Po tych wszystkich wpadkach (IRAsiad, brak znajomości Mazurka, Spieprzaj dziadu, ciemny lud, wzloty i upadki koalicji, i tym podobne, i tak dalej) myślałem sobie: nic nam nie pozostało tylko Tusk i jego grupa (tak, wiem, iż to wyraz kojarzy się z mitycznym układem...), może chociaż wstydu nie narobią. Nie mówiąc już o ksenofobicznych, antysemickich, i w ogóle (prawie) wszystko -anty poglądach PiSu, lecz jak już mowiłem odstawimy to na bok.

Gdy okazało się, iż będą przedwczesne wybory nie byłem już tak przekonany co do PO. Myślałem cały czas, iż jest ona jedyną szansą na to, aby PiS nie rządziło. Miała i ma do chwili obecnej wysokie poparcie społeczeństwa i wciąż zamienia się z PiSem koszulką lidera w sondażach przedwyborczych. Gdy widzę to, co Platforma robi w kampanii przedwyborczej to ręce mi opadają. Prowadzi, podobnie jak PiS, kampenię agresywną, nie nastawioną na to, aby pokazać, co chce zrobić, tylko na to co PiS zepsuł i jaki on jest niedobry. Nie uważam, iż PiS niczego nie spartolił, iż robi dobrze, lecz poprzez taką kampanię PO traci w moich oczach (i pewnie w oczach wielu innych) bardzo sporo. Nie jest już moją nadzieją na nowoczesne, dobrze prowadzone kraj poprzez rozsądnych i kulturalnych ludzi. Polityka jest na bardzo niskim poziomie, wiem, nic nowego, lecz miałem nadzieję, iż można to zmienić. Platforma poprzez agresywną kampanię staję się podobna do PiS. Trzeba przestać wzajemnie się atakować i pomyśleć o tym co można dobrego zrobić, ponieważ zbyt wiele krytki daje kiepskie wyniki...

Nie pozostaje nic innego, tylko czekać na zmianę pokoleniową, która wprowadzi coś nowego do naszej polityki, więc życze zarówno mi, Wam jak i Polsce, aby ta zmiana nastąpiła jak najszybciej