technologia co to jest
Definicja: słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Dom i technologia

Słownik: Artykuł porusza temat budowania domu i prezentuje jedną z wiodących na rynku technologii, używaną do budowy domów.
Definicja: Każdy z nas nosi w sobie pragnienie o przyszłym domu. Kształtują je wspomnienia z dzieciństwa, kultura chętnie sięgająca po znak „rodzinnego gniazda” (dla celów reklamowych, np.), nasze wyobrażenie przyszłego szczęścia. Kojarzy się zeń sporo różnych zjawisk i potrzeb – bliskość, prywatność, intymność i poczucie bezpieczeństwa. Trudno jednak realizować je w jakiejś abstrakcyjnej przestrzeni. A więc idea, lecz o konkretnym adresie, dom marzeń o realnym kształcie i właściwościach. I tu rozpoczyna się kłopot! Śnimy o oazie, gdzie możemy być faktycznie sobą i budować wspólnotę z naszymi bliskimi. Oczyma wyobraźni widzimy piękne miejsce stworzone naszymi rękoma: przytulny kąt na miarę naszych potrzeb. W czasie gdy okazuje się, iż od tych marzeń do realizacji wiedzie długa i kręta droga. Napędzani marzeniem zderzamy się z wysokimi cenami mieszkań, formalnościami kredytowymi i prawnymi, kłopotami z wykonawcami, które mogą zmienić sen o własnych czterech kątach w koszmar i zniechęcić w najwyższym stopniu zdeterminowanych.

Jednak zamiast przyjmować do informacje, iż nasze marzenia są nierealistyczne i rezygnować z nich całkowicie, może warto rozejrzeć się za rozwiązaniami, które wychodzą im naprzeciw. Mechanizm 20 cm spółki Xella, a więc mechanizm 20-centymetrowych bloczków ściennych SILKA i YTONG to świetna propozycja dla wszystkich tych, którzy śnią o idealnym domu i którzy nie chcą spędzać żmudnych lat na realizowaniu tego projektu. Przemawia za nim kilka konkretnych argumentów – prędkość, jakość i prostota. mechanizm białych bloczków połączonych cienkimi spoinami pozwala na wybudowanie 150 metrów kwadratowych ścian w ciągu dwóch i pół tygodnia, a więc czterokrotnie szybciej niż w razie innych technologii.

Ściany wykonane w tej technologii wymagają mniejszej ilości tynku, co dodatkowo przyspiesza prace i obniża wydatki. Unikalny mechanizm kanałów elektrycznych pozwala na prowadzenie instalacji wewnątrz ścian, bez konieczności ich bruzdowania. Przebieg instalacji jest łatwy do określenia w przypadku konieczności zamiany kabli, albo potrzeby wywiercenia dziur pod szafki. Korzyścią jest oszczędność czasu, lecz również dodatkowe bezpieczeństwo.

Na tym nie koniec zalet. Przyspieszenie procesu budowania częstokroć dzieje się kosztem jakości ukończonego dzieła. mechanizm 20 cm, a więc połączonych bloczków SILKA i YTONG pozwala budować szybko i dobrze. Dzięki niemu właściwości i parametry ścian idealnie odzwierciedlają ich użytek. Ściany wewnętrzne wykonane z bloczków SILKA dają najlepszą izolację akustyczną i akumulację cieplną i stanowią konstrukcję całego budynku. Ściany zewnętrzne wykonane z bloczków YTONG charakteryzują wyjątkowe właściwości termoizolacyjne. Miłośnicy przyrody również będą usatysfakcjonowani - proponowane bloczki wykonane są z piasku, wody i wapna, naturalnych i zdrowych materiałów, spełniających wszelakie normy ekologiczne. Ich jakość jest gwarantowana wieloletnią tradycją. YTONG to pierwszy budowlany materiał markowy na świecie. Wspólnie z SILKĄ jest używany od ponad 80 lat w 20 państwach na świecie.

Inwestowanie w ponadprzeciętną jakość zwykle pociąga za sobą dodatkowe wydatki. Te kalkulacje nie sprawdzają się w razie mechanizmu 20-centrymetrowych bloczków YTONG i SILKA. Dodatkowy koszt łatwo przekłada się na oszczędności procentujące latami. Po pierwsze wytrzymałe cienkie bloczki pozwalają na uzyskanie dodatkowej powierzchni mieszkalnej. Przy wykorzystaniu na ściany wewnętrzne bloków SILKA E 15 o grubości 15 centymetrów można zyskać nawet 16 metrów kwadratowych (dodatkowy pokój!), przy zastosowaniu bloczków YTONG o grubości 36,5 centymetrów na jednowarstwowe ściany zewnętrzneuzyskujemy dodatkowe 9,5 metra kwadratowego. I wszystko to bez jakichkolwiek strat na właściwościach termoizolacyjnych budynku. Ściany jednowarstwowe zbudowane z bloczków YTONG mają idealne na rynku polskim współczynniki przenikania ciepła U (lepsze od współczynników wymaganych poprzez polskie normy), poprzez co zatrzymują ciepło w okresie zimowym i trzymają stałą temperaturę latem. Takie parametry uzyskuje się zwykle dopiero po dodatkowym ociepleniu ścian, które w razie wykorzystania technologii spółki Xella okazuje się zupełnie zbędne. Nawet bez tego efektywnie udaje się obniżyć wydatki ogrzewania budynku, które w przyszłości będą stanowić przewarzająca część wydateków związanych z użytkowaniem domu. Innymi słowy, dzięki białej technologii budowlanej po raz następny oszczędzisz czas i kapitał.

Wystarczy zaufać Systemowi 20 cm, a więc 20-centymetrowym bloczkom YTONG i SILKA, ponieważ to jakość, która nie zawodzi i która pozwala nam realistycznie oddawać się marzeniom.
  • Dodano:
  • Autor: