sarkozy mówi zdecydowane stop co to jest
Definicja: BlackBerry słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Sarkozy mówi zdecydowane stop

Słownik: Francuski prezydent Sarkozy uznał, iż urzędnicy nie powinni wykorzystywać bardzo popularnych w europie zachodniej pośród biznesmenów urządzeń BlackBerry.
Definicja:


Wszystko z obawy przed szpiegowaniem państwowych sekretów poprzez amerykańskie i brytyjskie sekretne służby.

E-maile wysyłane z urządzeń BlackBerry przechodzą poprzez serwery w stanach zjednoczonych ameryki i Wielkiej Brytanii i rząd w Paryżu obawia się, iż mogą być przeglądane poprzez amerykańską Narodową Agencję Bezpieczeństwa (NSA). Producent urządzeń i oprogramowania BlackBerry zapewnia, iż podsłuch jest niemożliwy (szyfrowanie 3DES i AES - end to end).

Część urzędników krytykuje pomysł rządu mówiąc, iż marnują teraz chwilę na nowo ucząc się pracy wg starych zasad, sprzed czasów, gdy mogli wykorzystywać nowoczesne urządzenia.

Alain Juillet, odpowiedzialny we francuskim rządzie za wywiad gospodarczy, utrzymuje, iż BlackBerry ma problemy z ochroną informacji i iż istnieje ryzyko ich przechwycenia.

natomiast producent BlackBerry, kanadyjska spółka Research In Motion mówi, iż do szyfrowania maili stosuje mocniejsze algorytmy niż są stosowane poprzez banki, a jej urządzenia dostały certyfikaty bezpieczeństwa od sekretnych służb USA, Australii, Nowej Zelandii, Austrii i Kanady. Aktualnie trwają także mechanizmy certyfikacyjne w Holandii i Niemczech.

eksperci zwracają uwagę, iż tak faktycznie jakiekolwiek urządzenie zapewniające bezprzewodową łączność nie jest kompletnie bezpieczne.

w czasie ostatniego spotkania G8 Biały Dom, prawdopodobnie z obawy przed podsłuchemze strony rosyjskich służb szczególnych, zabronił swoim wysłannikom używania tego bezprzewodowych urządzeń do wysyłania informacji.


Wg najnowszych informacji pomimo niepowodzeń na rynku francuskich instytucji publicznych po wielu latach starań spółce RIM powiodło się podpisać umowę z mocno podejrzliwym rządem Chin na dostarczanie urządzeń do Chin. Ruch ten od razu spowodował duże zainteresowanie giganta z doliny krzemowej Microsoft (nieoficjalnie mówi się o chęci wejścia Microsoftu na rynek telefonii komórkowej właśnie poprzez urządznia BlackBerry i wykupienia kanadyjskiego producenta)


Więcej obecnych informacji na stronie producenta www.blackberry.com i www.blackberry.mail.pl i www.activebb.plźródło: blackberry.blox.pl