białka tatrzańska co to jest
Definicja: atmosfera panująca w miejscowości, ludzie słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Białka Tatrzańska

Słownik: Co nas przyciąga do tej małej, górskiej wioski? Co sprawia, iż co rok wracamy tu, pełni optymizmu, radości, zmęczeni ziemską tułaczką? Klimat, atmosfera panująca w miejscowości, ludzie?
Definicja: Białka Tatrzańska to góralska wieś położona w Karpatach Wewnętrznych na pogórzu Spisko - Gubałowskim nad rzeką Białką, która jest dopływem Dunajca. Miejscowość leży w większości w dolinie tej rzeki, na wysokości od 600 do 800 m n.p.m. - ukształtowanie powierzchni jest jednym z głównych czynników powodujących niskie temperatury zimą. Charakterystyczną właściwością dla tego terenu jest występowanie tak zwany wiatru "halnego" - ciepłego, suchego i bardzo silnego wiatru - fenowego. Skutkuje on gwałtowne ocieplenie, występuje raczej wiosną i jesienią.

Miejscowość poza atrakcyjnym położeniem, posiada wybitną ofertę wypoczynkową. Znajduje się w niej ponad 500 domów gotowych na przyjęcie gości: kwater prywatnych, domów i ośrodków wypoczynkowych, pensjonatów i tak dalej

Jedną z głównych atrakcji są wyciągi narciarskie - jest ich tu ponad 20, w tym 4 krzesełkowe. Na większości z nich możemy jeździć w systemie "skipas" (jedna karta do wszystkich wyciągów), dotychczas jedynym takim w Polsce. Wszystkie wyciągi są znakomicie przygotowane, sztucznie naśnieżane, ubijane ratrakiem, oświetlone, przy każdym znajduje się bufet czy karczma, wszystkie posiadają duże parkingi.

czytaj więcej na www.bialka.net